Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia N8 vagy Htc Desire?

Nokia N8 vagy Htc Desire?

Figyelt kérdés
Tetszik igazából mindkettő de nem tudok egyértelműen dönteni. Bár a desire felé húz a szívem.

2012. jan. 16. 22:08
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
Desire
2012. jan. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:

Ha egy mindent tudó multimédiás telefont szeretnél, akkor N8! Ha összevetem a kettőt, akkor semmi sem szól a Desire mellett. Nem tudom hogyan áll op rendszer frissítés tekintetében, de gyárilag android 2.1 Eclair rendszerrel van, az meg fos ahogy van! Pl. memkarira nem is enged telepíteni, az 512 MB pedig kevés egy okostelefon esetében. Persze lehet kókányolni a ROM-okkal, de ekkor meg kétesélyes a dolog.

Az N8-ban meg ott a 16GB-os háttértár és ráadásul bővíthető még microSD kártyával. Ráadásul HDMI csatlakozós, 720p anyagot tud kinyomni a tévé felé. Ott a 12 mpx-es Carl Zeiss optikás kamera. Ez a legjobb még a mai napig is a mezőnyben. Videófelvételt 720p-ben tud, vagyis 1280-720, a desire ettől elmarad. De említhetném még a stereo FM Transmittert is, ami kiválóan működik (nálam autó esetében még 6 méterről is zajmentesen), és a szintén nem elhanyagolható navigációs rendszert, mely a Nokiának hála örökre ingyenes és rendkívül használható. Plusz jön rá a legújabb op rendszer a Belle személyében (pár hét).

Egyértelműen N8!

2012. jan. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 Nyúlós lónyál ***** válasza:

A második nagyon nincs képben, hülyeségeket írt. A Desire oda-vissza veri az N8-at!!! Mert:


1. 2.2-es Froyo van rajta gyárilag, és lehet SD-re telepíteni, tudja a 720p videofelvételt, és a Sense-nek köszönhetően iszonyat gyors, az N8 a nyomába sem ér sebességben. Hardverileg jóval gyengébb, 512MB RAM/256MB ROM + 680MHz-es processzor, ez egy nagy vicc!!! A kijelző felbontása szintén röhejes, alig üti meg a 210 ppi-t, ami annyit jelent, hogy pöttyös, nem épp a legélesebb képek. Persze aki még nem látta a Desire Super Clear LCD-jét, az nem tudja miről beszélek. Az már csak ráadás, hogy az N8 egy régi fos Pentile Matrix-os kijelzőt használ. Egyedül a kamera szól az N8 mellett, semmi más, és még itt is van bökkenő, a Xenon vakut nem tudod világításként használni. Szóval hallgass a hozzáértőkre, ne a Fan-okra, a Desire a befutó. Ha megnézed pl. a Mobilarena tesztet, az N8 a következő plecsnit kapta: Tetszett, míg a Desire ezt: Különösen ajánlott.

2012. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 Nyúlós lónyál ***** válasza:
És akkor még a Symbian rendszerről nem is beszéltünk. A Nokiások hajtogatják, hogy itt is van mindenféle app, érdekes, mert én Symbianra egy normális free jegyzetek alkalmazást nem tudtam letölteni. 7 évig volt Nokiám, de ma már az a helyzet, hogy a Nokia nem több, mint név. Az N8 esetében is ez a helyzet, a kamerával és a névvel akarják eladni, holott van rajta egy régi rendszer egy iszonyatosan gyenge hardverrel párosítva, ráadásul még a kijelzővel is spóroltak...
2012. jan. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
Üdv. Jelenleg egy Desire tulaj vagyok, előtte volt jópár Nokiám, köztük érintőkijelzős is. Maga az Android nem egy nagy bumm, de amit a HTC produkál a Sense felülettel, az valami brilliáns! Gyors, mint a meszes, megakaszthatatlan és egyben lefagyaszthatatlan a kütyü. Az SLCD kijelző és a 480x800-as felbontás kombó egy tűéles képed ad, káprázatos színvilággal párosulva. Az AMOLED kijelzőről az élesség nem mondható el, de a Nokiánál a felbontás a legnagyobb baj. A proci harmatgyenge, de mégha jól is lenne optimalizálva a rendszer, az Android + Sense párossal nem veheti fel a versenyt. Ha értesz egy picit a beállításokhoz, akkor egy kis piszkálással gyönyörű képeket lehet készíteni a Desire-el. A képzaj szinte nulla. Nem azt mondom, hogy felér az N8 12MP-es kamerájához, de ez egymagában nagyon kevés, minden másban sokkal-sokkal gyengébb a Nokia. Saját tapasztalataimra alapozva mondom, hogy a két készülék ég és föld, és ezt csak az tudja igazán, aki látta és nem légből kapott szöveget nyom. Egyértelműen a Desire-t javaslom!!!
2012. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:

nyúlós lónyál


te különösen a nokia ellen vagy, ezt már más kérdésben is megtapasztaltam! Ám amiről te beszélsz az Desire S vagy a HD, a kérdező pedig a HTC Desire-t említette, vagyis a kérdése erre a készülékre irányult! Pont az említett mobilarénás tesztnél is olvasható, hogy a videófelvétel 800x480, ami nem tudom mióta felel meg a 720p-nek! Bár ezt is meg tudod magyarázni, mindenesetre én nem adnék a véleményedre, mert még a kérdést sem tudod értelmezni.

Amúgy meg teljesen nyilvánvaló, hogy még nem volt a kezedben Nokia N8, mert akkor nem írnál ilyen baromságot, mint hogy szar a kijelző képe! Te egy divatgyűlölő vagy, mint említettem divat fikázni a Nokiát és a Symbiant! De mondj olyat, amit nem lehet megcsinálni Symbiannal, csak androiddal pl. A jegyzetet meg hagyjuk, mert a gyári is megfelel, de olyat töltesz le hozzá, amilyet csak akarsz!

Az N8 keresztbe-hosszába elveri a Desire-t, de még az S-t és a HD-t is!

Az meg hogy 680 MHz a proci és szerinted ez vicc, az a te egyéni problémád! Külön jó, hogy nem egy erőmű, mert így tovább bírja az akksi. Az androidnál ugyanis erőből kell megoldani az optimalizálást, de még így is akad.

N8 ezzel a procival vígan viszi az mkv 720p fájlokat is, azt hiszem ez túlmutat egy mobil valódi értékén, úgyhogy hova ennél több?

Az, hogy te béna vagy egy rendszerhez, az nem jelenti azt, hogy szar! Ez user error! Nekem mindegy, hogy te mennyire gyűlölöd a Nokiát, de ne adj rossz tanácsokat érzelmi alapokon, mert amiket írtál az N8-ról, az egyáltalán nem igaz!

2012. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:

lónyál!


Ebbe belefutottál, mert össze-vissza beszélsz! Megnéztem a különösen ajánlott plecsnidet, az a sima Desire-re vonatkozik, ami viszont köszönő viszonyban sincs a 720p felvétellel és a 2.2 Froyo-val! Ami tudja az a Desire S és a HD, de az meg csak tetszett, illetve ajánlott plecsnit kapott. Legalább odafigyelhetnél, mert ezt most bebuktad csúnyán!

Amúgy érdemes ezen tesztek végén megnézni az osztályzatokat. Az N8 tulajdonképpen az ára miatt kapott ilyen bélyeget, mert akkoriban 150 eFt-volt, az valóban drága, de a mostani ára már megfelelő ár/érték arányban van, főleg úgy, hogy én 65k-ért vettem. És a vizualitás 10 pontos, míg a kérdés tárgyánál 6 pont, az azért igencsak gyenge!

2012. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
ja! a világításon beröhögtem! mindenkinek más az értékrendje, én mindenesetre nem azért veszek tízezrekért mobilt, hogy zseblámpának használjam. Amúgy N8-on van AF segédfény is, ha ez mond neked valamit egyáltalán kedves lónyál, és ha nagyon akarom, akkor ezzel tudnék világítani, mert van rá progi, de nem akarok. Nekem bőven elég a teljes kijelző fénye is a sötétben való tájékozódáshoz!
2012. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

kaptátok a zöld kezeket :)

na szóval, már 2 hete egy Desire boldog tulaja vagyok igazából. Köszönöm mindenki válaszát, igazából a kérdést azért írtam ki hogy itt kinek mi a véleménye de nem lett teljesen egységes :) E között a két telefon között gondolkoztam. Egy nokia 5230ról nyergeltem át. Régen nem voltam Android párti sőt, de rájöttem hogy nagyon jó rendszer. Fogtam nem 1x N8-at mivel van a családban. Desire-t nem olyan sokat de nagyon megszerettem. iszonyat gyors és testreszabható. symbian se rossz (bár az 5230on iszonyat tetű) de pl. volt 6120am azon nagyon jó volt. nem bántam meg hogy nem nokiát választottam. bár az se rossz. de kinek a pap...

és a végére 1-2 kiigazítás :)


1. A Desire-re van hivatalos 2.2 froyo. a tesztben 2.1 szerepel mivel azzal jött ki.sőt fél hivatalos 2.3 is van rá de az nem tökéletes és nem olyan sok a változás így megfelel a 2.2 is.

2. A Desire 2.2 rendszerrel képes 720P-be felvenni aki nem hiszi járjon utána :)

köszönöm mindenki véleményét jöhet még hátha valaki hasznát veszi :)

2012. jan. 17. 16:26
 10/51 anonim ***** válasza:

Desire már viszonylag régi, de még így is elég erős, N8 meg Nokia, a szokásosan szar Symbian-nal, nem éri meg, még 10 ezer forintért sem.

A kamera az egyetlen előnye, de a Symbian akkor sem kárpótol érte.

2012. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!