Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen koncepció alapján...

Milyen koncepció alapján működik a BlackBerry?

Figyelt kérdés

Mert hallja az ember, hogy ez egy üzleti telefon, nem lehet csak úgy megvenni.

Milyen csomagban érdemes venni?

Miben különbözik például egy iPhonetól? Nem érdekel a két tábor harca, nekem iPhoneom van, ezért főleg ehhez tudok hasonlítani. T-Mobile ikon 400 csomagban vagyok, ez 200 ingyen sms, 2G, és 400 perc lebeszélhetőség. Ilyen csomagban érdemes BlackBerryt venni? Vagy valami különleges tulajdonsága amitől más mint a többi?

Köszönöm a segítséget.



2012. febr. 13. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A BB nem csak a készülékek neve, hanem egy egész rendszeré.


Itt egy rövid leírás:

[link]


(Régi leírás, azóta természetesen sokat fejlődött a rendszer, de az alapok megértéséhez elegendő.)

Fontos még megemlíteni a rendszert titkosítását is.


A mobil előfizetési csomag teljesen mindegy. A lényeg, hogy legyen pluszba BB előfizetésed:

- vagy BIS, ezt köthetsz a szolgáltatónál, kevés készülék esetén ajánlott

- vagy BES, ekkor nem kell a szolgáltatóval előfizetést kötnöd, de cserébe saját szervereket és BB rendszert kell kiépítened, nagyobb cégeknél ajánlott

2012. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kezd tisztulni a kép.

Azt viszont meg nem értem, hogy mi az a BB előfizetés?

2012. febr. 13. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a BB telefonok szolgáltatásai működjenek (BB Messenger, e-mail...), szükség van olyan szerverekre amelyek kiszolgálják a készülékeket.


Mint írtam két lehetőséged van:

- Vagy veszel saját szerverek és hozzá szoftvert és Te magad szolgálod ki a saját szervereddel a telefonodat (ez a BES)

- vagy fizetsz azért a mobilszolgáltatódnak, hogy ezeket a szolgáltatásokat ő felügyelje. Ekkor a szolgáltató veszi a szervert és a szoftver és ő üzemelteti. Ez a BIS. Ezért havidíjat kell fizetned.

2012. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!