Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tegyem az alkalmazásoka...

Hogyan tegyem az alkalmazásokat a telefonom alapmemórájából az sdkártyára?

Figyelt kérdés
Van egy Xperia X8-am és mindig megtelik, de azt nem tudom hogy kell a memóriakártyára tenni az alkalmazásokat, aki tudja légyszi írja le.
2012. febr. 16. 16:01
 1/2 A kérdező kommentje:
*alapmemóriájából
2012. febr. 16. 16:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha gyári rendszer van rajta, akkor sehogy sem tudod.

Az X8-ason hivatalosan 2.1-es android rendszer van, ami nem támogatja ezt a lehetőséget. Azonban ha úgy érzed nagy szükséged van rá (én is így tettem), akkor rakhatsz rá másik rendszert (ROM).


Sokan félnek tőle, én is féltem először, mert olyanokat mondanak egyesek, hogy elveszik a gyári garancia. De ha ráraksz egy újabb (pl 2.3-as romot) és valami baj lenne a telefonnal, ami miatt vissza kell vinni a szervízbe, akkor egyszerűen a hozzá kapott adatkábellel visszatelepítheted a régi rendszert és senki nem mondhat semmit.


Egy másik rom felrakása több lépésből áll, elsőre kezdőknek (mint nekem is) kicsit bonyolultnak tűnt, de mikor megvoltam vele rájöttem, hogy ez semmi.

Ha úgy döntesz új romot szeretnél rárakni, akkor majd a többit leírom.


Van még egy lehetőség, hogy marad a régi rom, és az sd-kártyán particionálsz egy részt, ahova fel tudod rakni a progikat. APP2SD segítségével meg fel lehet rakni a cuccokat akkor, de ez szerintem bonyolultabb, mint egy új romot felrakni. Ráadásul, azt a helyet nem is fogja mutatni a teló, és pl egy új rom többet nyújt. Gyorsabb lesz a telcsi, kétujjal tudsz nagyítani stb. Szólj ha segítség kell.

2012. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!