Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan frissítsem a meglévő...

Colincode kérdése:

Hogyan frissítsem a meglévő ios 5. 0.1-es szoftvert?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem pontosabban hogy hogyan tudom frissíteni, legjobb esetben Újrarakni az ios 5.0.1es szoftvert az IPhone-on? Fellépett egykét eddig csak olvasott hiba, balul elsült visszatöltés miatt, amit evvel megtudnék javítani, korigálni!

2012. febr. 20. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért akarod újrarakni?És ha újra is akarod rakni,miért te magad akarod csinálni?Miért nem hagyod olyanra,aki már millióegy ilyet csinált,és napi rutinfeladat neki?


Én azt javaslom,hogy első körben bízd ezt egy olyanra,aki már csinált ilyent(én szgépet már raktam újra,de telós oprendszert még soha),és kérd meg,hogy adjon neked egy olyan időpontot,amikor előtted tudja újrarakni.Azért mondom,hogy kérj tőle erre időpontot,mert gondolom egyik boltban dolgozó eladó-szakember se ér rá ad hoc abban a pillanatban adj uram,de rögtön alapon újrarakni a telódat...


Ha látod,hogy rakják újra,abból 2 előnyöd is lesz: már látod,hogy csinálják,és legközelebb,akár egy következőkben esedékes újabb ilyen újrarakás alkalmával már nem kell szakemberhez fordulnod,és ennek következtében fizetned...(hanem magad is meg tudod magadnak csinálni,ingyért)...


Most azért nem javaslom,hogy első körben nekiállj egyedül,mert egy ilyen Iphone manapság Magyarországon még nagyon,de nagyon drága(nekem például ilyenre még csak álmok szintjén se jár a gondolatomban,mert nem érem fel anyagilag),és ha tönkrecseszed a telefonodat,úgy,hogy utána kidobhatod,vagy eladhatod mondjuk 10-ed árba ahhoz képest,amiért vetted,mert nagy hiba lesz a winchesterén,akkor mondd meg,mi a csudát csinálsz? Hm?

2012. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek is köszönöm a gyors választ! Másodszor én nem akarok jeilbrakelni se más hekkelt anyagot feltölteni a készülékre, egyszerüen törölni avagy felülmásolni szeretném a jelenlegi firmware-t, lehetőleg Itunes-on keresztűl! Egyerüen újra fel akarom rakni a szoftvert, és gondoltam elötte kérdezek mielött bármit is csinálnék h ne legyen gond.
2012. febr. 20. 09:26
 3/8 Furjadék* ***** válasza:

Namost, működik a készülék(bekapcsol)?

HA igen:Dugd rá iTunesra, ott pedig a készülék fül alatt Restore/Visszaállítás, és megvárod, míg MINDENT elintéz helyetted.A végén beálltod, mint ÚJ készülék, és NEM szinkronizálsz, hanem áthúzod a névjeyeket, meg a zenéket, SMSeket.


Azért ne szinkronizálj, mert akkor viszarkhatja azokat a dolgokat, ami miatt most rossz a készülék, szal nem csináltál semmit.


HA nem(szóval nem reagál a home gomb, vagy a lezáró/feloldó/bekapocsló gomb nyomására):

DFU módba kell raknod.

[link]


Ezekután folytatod a fent leírtakat, mint Restore/Visszaállítás.


Azt nemtudom, hogy 5.1 kint van-e már, vagy sem, de tudtommal nincs.Ha kintlenne, nemtudod már 5.0.1 re visszarakni, az downgrade, és az NEM LEHETSÉGES.Szal ha nagyobb a mostani HIVATALOS iOS verziószám, mint 5.0.1, akkor soha a büdös életben nem tudod visszarakni 5.0.1. re, kivéve ha JB elt a készülék, és mentetttél SHSH blob okat...

2012. febr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nincs semmi baja készüléknek, müködik minden, home gomb stb, egy kivételével: iszonyat gyorsan merül a visszaállítás óta... Ezért-szerintem logikusan-arra következtetek h egy olyan alkalmazás indult el a háttérben amit nem lehet kikapcsolni! Eddig semmi baja nem volt, ismételten mondom, a visszaállítás történet után indult ez a "kellemetlenség". Eddig 8 óra haszálat nélkül kb 10% most viszont elzabál legalább 25-30%-ot...
2012. febr. 20. 15:10
 5/8 Furjadék* ***** válasza:

Ez nem program, ez az iOS 5 bakija.Kapcsold ki a 3G-t notification centrből ved ki azt, amire nincs szükséged feltétlenül, illetve push-emailt is takaríts el gyorsan.Nemfog megoldódni a helyzet, de javulni fog, ez tuti.


Ismétlem, ez NEM egy program, hanem az új iOS hibája...:/


Gondolom 4S ed van, nemdebár?

2012. febr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom:) 3GS-em van. 2 hónapos. Megpróbálok minden lehetőséget! Csak valamelyik jó lesz:)
2012. febr. 22. 00:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezek működnek-e a 3GS-ben, de hátha.

Én az iPhone 4-en úgy spórolok a készenléti idővel, hogy az automatikus kikapcsoltam. És lejjebb vettem a fényerőt.

Beállítások-Fényerő.


Helymeghatározást kikapcsoltam. Vagy ha neked fontos, hogy pl. facebookon mutassa amikor kiírsz, feltöltesz egy képet, stb, akkor csak azokat kapcsold be, amik neked kellenek.

Beállítások-Helymeghatározás.


Szintén Beállítások-Helymeghatározás-Rendszerszolgáltatások. Időzóna beállítása. Ezt kapcsold ki. Az iPhone automatikusan frissíti az időzónát a háttérben. Erre nincs szükséged, ha csak nem utazol folyamatosan különböző időzónákba.


WI-Fit, bluetooth-t, 3G-t kapcsold ki ha nem használod.


Illetve éjszakára, vagy amikor nem használod a telefont, tedd repülőgép üzemmódba.


És amit kevesen tudnak, pedig nagyon fontos: ha lefekszel aludni, és mondjuk 40%-on van a telefonod, ne dugd be tölteni egész éjszakára. Kb. 30-60 perc feltöltődik. Ezt ha sokszor csinálod, egy idő után attól is előbb fog merülni az akkumlátor. De azon nem fog segíteni a frissítés.


Egyébként március 7.-én várható az új update, hidd el már mindenki alig várja. De ha frissíted, akkor is érdemes ezeket betartani.


[link]

2012. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A frissítéssel élni fogok! De ezeket is megpróbálom! :)
2012. febr. 27. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!