Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hibás ZTE Blade, van-e mód...

Hibás ZTE Blade, van-e mód letesztelni, mi a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fél éve nyertem egy ZTE Bladet (a ZTE egy bemutatóán, kínai csomagolású, fene tudja, hogy van-e rá gari mert teljesen kínai a leírás). Egy hete egyszercsak gondolt egyet, és meghalt. Nem világít a kijelző, csak csíkok vannak (kettő nagyon vékony), kijelző hibára gyanakszom. Az android-sdk tud olyat, hogy leteszteli a hibát, vagy van rá valami más program? Esetleeg ha nem, tudtok Budapesten egy szervízt, ahol ingyen megvizsgálják javítás előtt? (Lehetőleg a 11.kerhez közel).


Köszi előre is!


2012. febr. 25. 05:41
 1/3 anonim válasza:

Hello!


Ha esetleg nem boldogulsz én az érintő panelt megvenném.

2012. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hibát nagyon egyszerűen ki lehet szűrni, még csak adb sem kell hozzá.


1: kapcsold be, várj vele pár percet, hogy biztos betöltsön. Hívd fel, és ha csörög, húzd el a csúszkát, hogy felvedd (fél év után vakon is mennni fog :D) Ha rendben müxik, az jó jel. Ezzel a szoftveres hibát nagy valószínűséggel ki lehet szűrni. Ha minden müxik, csak kép nincs, szervíz.


Valszeg a javítás sem lesz drága, ilyenkor a képernyő kábele szokott kicsúszni a helyéről, amit csak vissza kell pattintani. Esés, nagyobb ütés hatására jellemző hiba (haver is járt már így sonyval). Ha tényleg ez a baj, max lehúz a szervizes pár ezerrel, de új alkatrész nem kell.


UI: ha tviszont nagyobb a gond, és nem éri meg javítani, alkatrészek engem is érdekelnének.

2012. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megint én, csak most ötlöttem ki a második verziót:


Kapcsold ki a telót, vedd is ki az akkut min. 5 másodpercre

Ezután tartsad nyomva a hangerő le (és nem fel!!!!!) gombot, és közben kapcsold be a telefont úgy, hogy nem engeded fel a hangerő minusz gombot, a bekapcsolót természetesen fel lehet engedni. Tartsad a gombot még 10 másodpercig, majd engedd fel. Ha FTM felirat jelenik meg, szoftvehiba. Ha csak a csíkok, akku ki. Ez esetben hardverhiba.

2012. ápr. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!