Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a lényege ennek az új...

Mi a lényege ennek az új kódolvasó rendszernek az okostelefonokon?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok: [link]
2012. febr. 26. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
semmi. én legalábbis azon kívül, hogy a benne lévő információkat kiolvasom, ami gyakran ugyanaz, ami a dobozon is rajtavan. ez a gépeknek fontosabb, hogy azonosítsák a terméket. de persze mivel vannak már ilyen qr generátorok neten, amivel akár egy szöveget is bele lehet írni, én olyat el tudnék képzelni, hogy szórakozásként városban mászkálós ügyességi játékként, hogy meg kell keresni a kódokat, és abban van, hogy merre kell menni tovább, szerintem max ennyi a hasznosítási módja magánembereknek :D
2012. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyira nem új, de például mobilfizetésre is jó, ha megvan a megfelelő alkalmazás a telefonodon amihez társítottad a bankkártyádat, akkor pl a következő t-mobilos számládon lévő kódot beolvasod és ki tudod fizetni.

Vagy bármilyen szöveget, linket, email címet könnyebb így beolvasni mint bepötyögni.

2012. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia,


az új kódolvasó rendszer a QR kódokhoz van, ez a kis négyzet amit látsz több terméken is. A QR kód több adatot képes tárolni mint a hagyományos vonalkódok, ezért jó. Pl ha egy névjegykártyán van QR kód, beolvasod a telóddal és egyből el tudod menteni a névjegykártyán szereplő adatokat. vagy tudsz ez alapján fizetni. szóval szerintem elég hasznos.

de itt amugy írnak róla: [link]

2012. márc. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!