Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Két ios5 között a kép küldés...

Két ios5 között a kép küldés is ingyenes?

Figyelt kérdés

Ugye az sms 2 ios 5 ös iphone között ingyen van. de az mms küldés is ingyenes?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. márc. 2. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Az SMS és MMS küldés az operátor hálózatán történik és pénzbe kerül. Tökmindegy milyen telefonok között történik, nem ingyenes.
2012. márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Az SMS és MMS küldés az operátor hálózatán történik és pénzbe kerül. Tökmindegy milyen telefonok között történik, nem ingyenes."


Ez hülyeség, az iOS-nek van egy ún. iMessage funkciója, ami lehetővé teszi, hogy élő Wi-Fi vagy 3G kapcsolatnál két iOS 5-tel rendelkező iDevice között a szöveges üzenetek küldése ingyenes legyen. Olyan, mintha egy külön levelező rendszer lenne (pontosabban az is).


Kedves kérdező: tudtommal ha van net kapcsolatod, az MMS is neten keresztül megy, ezért nem terhelhet a szolgáltató MMS díjat.

2012. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"3G kapcsolatnál két iOS 5-tel rendelkező iDevice között a szöveges üzenetek küldése ingyenes legyen. "


Ez pont pénzbe került és adatelőfizetés szükséges hozzá.

A kérdező kérdésében az MMS és SMS küldésre kérdezett rá ami a távközlési szabvány része. Az lehet, hogy létezik üzenetküldő program/kliens program iPhone-ra ( androidra is van) csak azt nem SMSnek és MMSnek hívják.

2012. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Kedves kérdező: tudtommal ha van net kapcsolatod, az MMS is neten keresztül megy, ezért nem terhelhet a szolgáltató MMS díjat."


Ja és ez se igaz. Az MMS mint említettem volt szintén egyfajta szabvány. Küldheted csomagkapcsolt és áramkörkapcsolt módon is. Általában csomagkapcsolton történik és külön APNt is szokott rá adni az operátor - és pénzbe kerül.

2012. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit utána néztem, és ezt vettem ki belőle:


Wi-Fi kapcsolatnál semmi nem terhel, 3G-nél ugye kell adatelfizetés. Hiába SMS-ként vagy MMS-ként írod meg az adott üzenetet, az iOS felismeri, hogy másik iOS-re menne az üzenet, és a külön Apple levelezőn küldi (iMessage), mintha e-mail lenne (MMS-esetén e-mail képfájl csatolással). Ergo nem kell sem SMS, sem MMS díjat fizetni. Egyébként erről érdemes bővebben tájékozódni a szolgáltatónál, vagy Apple boltban, ott pontosan elmagyaráznak mindent.

2012. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem is az lenne a logikus ha nem kellene mms dijat fizetni. Köszönöm a válaszokat
2012. márc. 17. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!