Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri vennem egy Sony Ericsso...

Megéri vennem egy Sony Ericsson xperia x8-at?

Figyelt kérdés

Új telot akarok venni, és erre gondoltam először.

Megéri?


2012. márc. 3. 08:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Már elég elavult. Ha feltétlenül ez az árkategória akkor Telenor One Touch, ha mehet egy kicsit följebb akkor Xperia Mini.
2012. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
MIlyen árkategóriában gondolkozol ?
2012. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Jó telefon!


Hacsak nem vagy menedzser, informatikus, vagy olyan illető, akit feltétlen 0-24 el kell, hogy érjen bárki, és nem kell a munkádhoz mindig a legújabb program, felesleges méregdrága telefont venni. Kezdő okostelósoknak főleg ajánlják.

2012. márc. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
30 ezer körül vennék.
2012. márc. 4. 19:21
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem annyiért már kapsz LIVE WITH WALKMAN-t is vagy X minit.
2012. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36k t-mobilnál a sony live, inkább azt vedd.
2012. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az X8 18-nál nem ér többet. Live-ot vegyél.
2012. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyet értek én is...Live ezerszer jobban megéri :D

Én is X8-ast akartam de nem vettem meg mert nem volt pénzem..Szerencsére :D Most azon sajnálkoznék hogy miért nem a Livet de így már nem :DD

Alapjában nem rossz telefon csak az a baj hogy gyenge a procija meg hát nem lesz re android frissítés(a max frissítés a 2.1-es verzió rá).

Gyűjts még egy kicsit és vegyél Livet sokkal jobban megéri :)

2012. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Értem.:D

Lehet, hogy Live-ot veszek. :)

Akkor Live-ról tapasztalatok, vélemények ? :D

2012. márc. 10. 17:14
 10/16 anonim ***** válasza:

3 hónapja használok egy ilyen Telenoros motyót. :)


Kijelző:

Szép élénk a képe, a relatív kis felbontás ellenére is nagyon ritka hogy "pixeles" lenne a kép. Napfényben is olvasható, de néha elég durván elbarnul a kép, ha a kijelző nappal szemben van. (Csak amíg elfordulunk olyan!) Az érintője 4 ujjal is kezelhető (lenne). Mint tudjuk, kesztyűben nem használható.


Hangzás:

Saját (sztereó!)hangszóróin szép tisztán, bekapcsolt xLoud esetén még ezek mellett hangosan is üvölt. Utóbbi, a hangerő növelésére szolgáló xLoud jack eszközökkel nem üzemel, ellenben van hangja bőven. Az alap lejátszóban csak előre beállított EQ profilok vannak, és kevés formátumot támogat a veszteségmentesek közül. (Ezeken egy jobb app segít, pl PowerAMP, vagy a PlayerPro) A kis "fénygyűrű" csak az alap lejátszónál működik, ott is csak opcionálisan!


Kamera:

Az előlapi kamerája VGA (640x480) felbontású, videóhíváshoz elegendő. A hátlapi kamera 5MP-es, viszont ekkor 4:3-as képeket készít. Ez orvosolható a kisebb felbontással (3MP), ilyenkor 16:9-es képeket lő. Minőségük többnyire jó, bár éjjel eléggé zajos tud lenni. Videót egész jó minőségben rögzít, bár kissé életlen a képstabilizátor miatt, és nincs folyamatos AF. Vakuja nagyon erős, jó használatot tesz zseblámpaként is.


Belseje:

Alapjáraton ~300MB tárhelyt kínál a Micro SD kártyán felül, ez a fontosabb alkalmazásoknak untig elég. Eléggé gyors kis jószág, még a GTA III is fut rajta, igaz, néha-néha kicsit szaggat. Hibája, hogy a Micro SD-hez csak kivett akkumlátornál férünk hozzá.


Szoftver:

Jelenleg 2.3.4-es Android van még csak rá (evvel jön a gyárból), de ez Április felé frissül 4.0 (ICS)-re. Szépen és gyorsan teszi a dolgát, bár a 4sarkos felületre hamar rá lehet unni. (Ezen segít egy Play store-ból leszedett új launcher)


Adatátvitel:

Van benne Wi-Fi, mely Hot-spot (megosztás) funkcióval is bír. Emellett képes a 3G hálózatok kezelésére. PC-hez a mellékelt Micro-USB kábellel köthetjük.


Navigáció:

Gyorsan talál jelet, 90%-ban pontos. Wi-Fi, és 3G kapcsolat is segítheti a helyzetmeghatározást.


Üzemidő:

Agyonhajtva fél napot, átlagosan használva (3óra zene, 2óra 3G-s net) 1napot, keveset használva másfél, 2napot bír.


Tartozékai:

Alapjában véve a fülhallgató elviselhető minőségű, nem agybadugós fajta, érdemes cserélni. Kapunk hozzá 2GB Micro SD kártyát, ami csak korlátozottan lesz elegendő. A töltő 2részre bontható, így kapunk egy töltőfejet, és a már említett Micro USB kábelt.


Strapabíróság:

Ejtettem le már 1m-ről, és zsebbe tétel közben is esett már le, de egy kis törés/karc nincs rajta. Egy karcot szerzett eddig, azis az 1órás hazautamon kelerkezett, a vaskulcsom miatt.


Remélem hasznodra válik a leírás. Ha egy másik kérdésben is véletlenül a fenti leírást látod, az azért van, mert én írtam. :D

2012. márc. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!