Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudok 2.3as romot rakni...

Hogy tudok 2.3as romot rakni Sony Ericcson Xperia X8ra?

Figyelt kérdés

[link]


itt néztem, 11w33 előtti a gyártási száma, azaz kernelt kell nyitni. (vagy cserélni is? )


[link]


itt pedig az van, hogy kell a kernelt kinyitni. Csak kinyitom és rárakom a romot és ennyi kész is vagyok?


2012. márc. 10. 15:51
1 2
 1/13 anonim válasza:

Nemkell kernelt nyitni. A bootloadert szokták kinyitni de aztsem kell csak akkor ha a rom ezt igényli, márhogy a kerne cserét!

Rootolod... Telepíted a fájlkezelőt... Telepíted az Xrecovery-t és ezután felteszed az új rom-ot Xrecovery-vel.

itt egy leirás a root-tól a recovery telepítéséig.. olvasd átt és csináljmeg mindent az Xrecovery telepítéséig... [link]


És miért pont 2.3-mat akarsz telepíteni mikor van már 4.0.1 is? :D

Ha telepítetted az Xrecovery-t és root-oltál meg minden egyéb akkor tessék a 4.0.1-es rom [link] (a csillagok hejére irdbe hogy 2shared)


amit jó róla tudnod... nameg a telepítése...

4.0.1-es és alapból 691MHz-en fut a proci amit lehet húzni tovább (nekem maximum 768MHz-ig ment.. utána fagyott a teló).


Ajánlott kernel:

Gyári


Ami még nem működik:

mindne működik!


Telepítés:

-Töltsd le a fájlt

-Tedd az sd kártyára(Ne tedd semmilyen mappába)

-Indítsd újra a telefont recoveryben

-válaszd az install custom zip-et

-Ha kész indítsd újra a telefont


Viszont ne felejtsd el az install custom zip lefutása utána a "full factory reset"-et illetve a "battery wipe"-t.. Ezek után indítsd csak újra


Ha nemtetszik a dolog akkor a "Sony Ericsson Update Service" nevü hivatalos Sony Ericsson frissítő programmal visszatudod gyári állapotba állítani a telót (akkoris ha elszúrsz valamit)

2012. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, megpróbálkozom vele :)
2012. márc. 10. 16:51
 3/13 anonim válasza:

Nincsmit. Nemvállalok felelősséget és nemárt ha olvasgatszis picit mielött nekiállsz a dolognak. Mert ahogy nézem fogalmakkal nemvagy tisztában. Vagyis pl kernel és hasonló dolgokban.

Sok sikert

Üdv

2012. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen ez igy van...androidhoz nagyon nem értek. Viszont nekem másik helyen azt írták, hogy kernelt is másikat kell rakni pl a 2.3.5 höz is. Tehát először bootloader nyitás, aztán kernel csere, aztán a rom. De kipróbálom így a Te leirásoddal.
2012. márc. 10. 17:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés, ez a 4.0.1 magyar?
2012. márc. 10. 17:00
 6/13 anonim válasza:
igen. mikor először indul akkor rámész jobb alsó sarokban (azthiszem) hogy change language és akkor ott kiválasztod a magyart.
2012. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mindent megcsináltam, felrakta kiirta hogy jó, rámentem h ujraindítás és most a sony ericsson felirattól nem akar tovább lépni.
2012. márc. 10. 18:03
 8/13 anonim válasza:

Akkor rosszulcsináltad. Írtam az elején "A bootloadert szokták kinyitni de aztsem kell CSAK AKKOR HA A ROM EZT IGÉNYLI, MÁRHOGY A KERNEL CSERÉT!"

A rom információnál irtam hogy ajánlott kernel a gyári. tehát nemnéztedmeg a kernel verziót és ezért nemjó. mivel másik kerneled van. Sony Ericsson Update Service "seus" nevü progit letöltöd és frissíted a telódat. gyári állapotbanlessz minden. utána bootloadert nyitsz rárakod a gyári kernelt és ujból felteszed a rom-ot

2012. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már én is utánna jártam a dolgoknak, csak ezt a seus-t sehonnan sem lehet letölteni. Csak nem tudtam h a gyári kernelt is ujra kell rakni...azt hittem azért irtad mert az kell hozzá alapból, és jó ami rajta van.
2012. márc. 10. 18:39
 10/13 A kérdező kommentje:
Nah seus most frissíti a telót...szóval ugyanezt megcsinálom, mint most, csak a gyári kernelt is rakjam fel rá?
2012. márc. 10. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!