Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elvesztettem Samsung Galaxy Y...

Elvesztettem Samsung Galaxy Y márkájú telefonomat. Hogyan tudom beméretni esetleg mittudok tenni, hogy meglegyen? Többi lent.

Figyelt kérdés
A telefonon csak avast! Mobile Security program volt ami ilyen biztonsági program. Megprobáltam ezt a Plan B Androidos programot amit innen gépröl kell ráküldeni telefonodra marketböl és akkor a legutolso kordinátákat küldi el nekem emailban egy linkben. De nemjött semmi ami azt jelenti , hogy a telefon még mindig kikapcsolt állapotban van és senki nem nyult hozzá. Tehát mit tudok tenni? Kérlek normalis válaszokat adjatok mert nagyonfontos és szerettem ezt a telefont nagyon. Előre is köszi.
2012. márc. 19. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Bemész a szolgáltatóhoz és letiltod a telefont. Mást nem igen tudsz csinálni.

Vagy ha avastnál mindenféle biztonsági beállításon végigmentél és mindent jól állítottál be akkor ha másik sim kártyát tesznek bele el kell, hogy küldje a koordinátákat. És így ha szerencséd van akkor megtalálhatod.

2012. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm értem szóval nincs valami app arra hogy elküldöm innen gépröl és megadja kordinátákat vagy ilyesmi mert halottam ilyenröl. Köszönöm válaszod
2012. márc. 19. 21:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Az androidos applikáció nem fog működni, hiába erőlködsz ha:


- akinél a telefon van sosem használ WiFit és/vagy nincs adatelőfizetése

- ha másik google fiókot állíott be vagy kitörölte az eredeit ( ekkor már telepíteni se tudsz a telefonra, hiába erőlködsz )

- Tegyük minden meg van, még ekkor sem 100%-os a "bemérésed". Gondolom mindenki ismeri a Google Map alkalamzást. Ha egy zárt szobából indítod és van WiFi vagy adatkapcsolatod akkor nem a műhold alapján fogja meghatározni a helyzeted, hanem a google cella adatbázisa alapján. A google jó pénzt fizet az operátoroknak, hogy eladják neki a cella térképeket, azaz, hogy melyik cella hol található. A telefon kiolvassa CGI-t ( ez egy cella azonosító ami több részből áll, de hálózaton belül egyedi ), felküldi a google map-nek, az pedig bebiggyeszti a telefont valahova egy ív mentén. Miért is? Azért mert a jelenlegi kereskdelmi helyzetmeghatározó rendszerek ( GSM alapú hálózaton alapuló rendszerekről beszélek ) a toronytól mért távolság alapján mondják meg a telefon helyzetét ( ez az ún. timing-advance paraméter, másra lett kitalálva, de helyzetmeghatározásra is alkalmas ). Az, hogy egy szektoron ( cellán ) belül hol van a telefon azt nem lehet ezzel a módszerrel pontosan megmondani, mivel mint említettem volt csak az antennától való távolság ismert és ez egy ív ( Egy tornyon 3 db cella ücsörög általában, tehát ideális esetben 120 fokos ívet láthat ). A probléma ott jelentkezik, hogy az operátorok szabadon változtathatják a cella térképet, így előfordulhat, hogy egy adott CGI más földrajzik pozícióba kerül - nem jellemző, de előfordul. Ha a google adatbázisa nem naprakész akkor a kijelzett eredmény is pontatlan lesz.

2012. márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bemész a rendőrségre a telefon papírjaival és pár hónap múlva vissza kapod mást nem nagyon tudsz tenni érte.
2012. márc. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!