Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Wifi program androidra?

Wifi program androidra?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm telefonján(android) láttam olyan programot, amivel ha felmegy egy wifi hálózatra, kiirja a rajta levő mac címeket és akár le is tudja vele tiltani őket. Ennek a programnak a nevére lennék kíváncsi, vagy esetleg symbian-ra létezik e hasonló?
2012. márc. 20. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen program tuti nem létezik, mac szűrést csak a router konfigurációs menüjében tudsz állítani és ahoz tudnod kell a felhasználó nevet + a jelszót.
2012. márc. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig létezik. Belép a programba, amire ő fel van csatlakozva wifi hálózat, kiirja az összes mac címet és egyesével vagy akár az összeset meg tudja bénítani. Természetesen amig a program fut, addig senki sem tud netezni...és 100% h létezik.
2012. márc. 20. 23:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de az elsőnek van igaza. Nem tudom milyen programot láttál de picit gondolkozz el. A MAC cím egy hálózati eszköz egyedi azonosítója. Te a telefonoddal a WiFi hálózatra kliensként csatlakozol mondjuk egy routeren keresztül ( tökmindegy a példa szempontjából ). A protkol szerint csak a router ismeri a TE MAC címedet még ha a többi kliens IP címét ismernéd a MAC címet akkor sem tudnád lekérdezni ( révén a MAC cím nincs használva az TCP/IP ezen részén ). Az, hogy egy routerfunkciót a te telefonod kliensként átvesz - hát elég hihetetlenül hangzik. Amit láthattál szerintem:


- a barátod a router kezelőfelületébe lépett be a telefonjáról és azt mutogatta neked

- maga a telefon volt a hotspot és a kapcsolódó kliensek cuccait mutogatta neked

2012. márc. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudom én is erre gondoltam, de nem! Egyébként megtaláltam és tényleg működik...persze csak akkor ha rá tudsz csatizni a rooterre.


[link] tessék.

2012. márc. 21. 12:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Jah és a rooterbe be sem kell lépni! :) csupán felcsatlakozni...
2012. márc. 21. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!