Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ártalmas - e a TELENOR átjátszó?

Ártalmas - e a TELENOR átjátszó?

Figyelt kérdés
Lakótelepünk egyik házának tetejére a Telenor fel akar szerelni egy átjátszót. Állítólag nem bocsájt ki káros sugarakat, mi mégis félünk.

2012. márc. 23. 18:43
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

[link]


Javaslom, hogy a hozzászólásokat is olvassátok el.

2012. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

1./ Mikrohullámú sütőt nem használunk.


2./ A lakótelepünk 5 épületből áll, és nem a mi épületünkre szerelnék fel az átjátszót, mi attól balra vagyunk.


3./ 10 - estől kérdezem, hogy ez mit jelent : "Persze ha arról lenne szó, hogy a mikró ávitelt a szobádon keresztül "lőjék" át az más kérdés lenne ( ilyen nincs)".

2012. márc. 25. 16:42
 13/21 anonim ***** válasza:

11-es hozzászóló: A cikket egy ügyvéd írta. Majd ha a cikket egy műszaki szakértő írja akkor elgondolkodom az íráson ( egyébként tartalmaz pontatlanságot ).


A mikróhoz csak annyit: a dobok amit a tetőn látsz szemben áll egy másik dobbal ami több kilóméterre lehet.

Nem vagyok átviteles , emlékeim szerint kb 30km-t lehet így "átlőni" maximum.

Optikailag is egymásra "látnak" tehát úgy építik ki az mikró átvitelt, hogy nincs a 2 pont között sem hegy, sem műtárgy, épület stb. Erre mondtam azt, hogy elvileg lehetne olyan átvitelt csinálni ami a lakáson keresztül megy át, de ilyent nem csinálnak.

2012. márc. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Beleegyeznél (örülnél neki), ha a lakótelepetek egyik épületére mobiltelefon - átjátszót telepítenének ?
2012. márc. 31. 14:20
 15/21 anonim ***** válasza:

Én itt vidéken pont leszarom. Két oszlop is van tőlem, kb. 1 km-re, a 3. meg most fog megépülni kb. 500 méterre. A bp-i úgy is előbb döglik bele a szmogba, amúgy bp-iek ti beleegyeznétek abba, hogy egyszer elhajtsak kocsival a házatok előtt, s könnyen lehetséges, hogy ti épp akkor vesztek levegőt?

Ez kb. ugyanaz! A magyar aztán mindenért tud aláírást gyűjteni, a lokátort sem engedték a Zengőre, pedig akkor Pécsváradnak nem lenne egyáltalán adóssága, sőt... Plusz lett volna egy turisztikai szempontból igen előnyös kilátó, a mostani "betoncső" helyett.

2012. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A lokátorok midig célpontok. Minden újkori háborúban. Könnyű őket eltalálni, mert magukra vezetik a rakétát, és a légi közlekedés bénításával nagy kárt tudnak okozni az ellenségnek. Ha meg van olyan marha, aki nagyváros mellé telepíti, akkor még jobb.
2012. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ezzel én is pontosan tisztában vagyok. Ide akarták a "fejem fölé" szóval százszor átgondoltuk. Fontos dolog amit írtál, igen veszélyes is bír lenni egy lokátor, de az országunkat elnézve, az esetleg kialakuló lehető legvadabb helyzetben sincs realitása a veszélynek. Ennél sokkal fontosabb célpontok is vannak az országban, szóval kár lenne vele vesződni. S mindenek előtt ne felejtsük már el, hogy ez az ország már csak egy zsebkendőnyi méretű, nem kell hozzá száz rakéta, szóval nem kell itt regionálisan bénítani, elég egy helyen, nagyjából középen, s vége.

Eleve nincs igény a lokátorra, szóval már azt sem értettem, hogy minek kell, de én ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy nem kellene mindenre ennyire rágörcsölni.

Hipernet mondjuk kell fillérért, csak antenna nem. Persze ezt a kérdező ne vegye magára, nem neki szánom már csak azért sem, mivel nem tudom, hogy ilyesmire van-e igénye.

2012. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a véleményeket :).

Kár, hogy valaki szerette volna kihegyezni a témát Budapest - vidékre :( , ugyanakkor örülök, hogy senki sem ugrott rá. Magam is vidéki vagyok, aki most Budapesten élek, ettől nem vagyok sem több, sem kevesebb.


Bevallom, én azt nem tudom, hogy ez lokátor lenne - e, nekünk ezt írták : "A TELENOR RT a Magyar Állammal kötött szerződés alapján a közcélú mobil telefonhálózat kiépítése és bővítése céljából megkereste társasházunkat, hogy a környék legmagasabban elhelyezkedő D jelű épületének tetejére szeretne átjátszó állomást kiépíteni, melynek antennája kémény magasságú és szélessége 30 cm lenne".

Sajnos hivatalos véleményt, amire hivatkozni lehetne sehol sem találtunk.

Nem internet, hanem mobiltelefon - átjátszó lenne. Lakótelepünkön UPC-s internet - telefon - TV van, ez kábelen jön.

2012. ápr. 3. 12:59
 19/21 anonim ***** válasza:

Ahhh jaaaa.... Hagyjuk, alaposan félreértettél. Nem degradálni akartam a fővárosiakat, pusztán arra szerettem volna fölhívni a figyelmet, hogy akad egy antennánál jóval ártalmasabb dolog is, ami totálisan elfogadott, aggodalomnak csak csekély mértékét lehet fölfedezni. A lokátor az teljesen más, az csak azért hoztam szóba, mert az én környékemen utoljára azért volt nagyobb megmozdulás, s ha már szóba hoztam, akkor ezzel együtt ki is akartam fejezni a véleményemet róla, erre pedig volt aki reagált, (de hát ezt is vártam, hogy reagáljanak rá.) Nem értett velem egyet, de ilyesmi sűrűn előfordul két ember között.

Az is elképzelhető, hogy azért nem ugrottak rám, mert értették mit akarok mondani, s nem láttak bele sztereotípiát.

Gondoltam ha már kaptál a kérdésedre elég választ, akkor mehetek egy kicsit off-ba is, de ha ez téged zavar, akkor utólagos elnézésedet kérem.

2012. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Egy örömhír : tegnap értesített bennünket az Intéző Bizottság elnöke :" A "D" jelű épület lakói írásban közölték, hogy nem járulnak hozzá a ház tetejére építendő mobiltelefon átjátszó antenna és állomás létesítéséhez, ezért a Telenor l millió forint évi bérleti díj ajánlatát Társasházunk nem fogadja el".


Még egyszer köszönöm mindenki hozzászólását, sokat segítettetek.

2012. ápr. 5. 22:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!