Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Laptopom folyton kikapcsol....

A Laptopom folyton kikapcsol. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Használtan vett laptop, HP Compaq 8510p. Tegnap Minecraftozás közben kikapcsolt. Gondoltam, biztos az akkumulátor merült le, de be volt dugva konnektorba, szóval ez nem lehehett. Nagy nehezen újra bekapcsoltam (kb. tizedszerre sikerült), akkor azt mondta, hogy súlyos hiba után állt helyre. Egy darabig semmi gond nem volt vele, de ma megint ugyanez történt! Megállás nélkül kapcsolgatta be magát, de amikor kiírta, hogy HP, leállt. Végül eljutottam ugyanahhoz a hibaüzenethez, hogy súlyos hiba után állt helyre. Elvileg el tudtam volna indítani, de inkább kikapcsoltam, nehogy baja legyen. Mi ez és miért van? Hogy lehet rendbehozni?
2012. márc. 30. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
"Használtan vett".Ez a válasz.Benne van a kérdésedben is.Vidd el egy informatikushoz aki ért hozzá hogy nézze meg, ha a javítás drága vagy javíthatatlan akkor újat vegyél és ne használtat.
2012. márc. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet sok vírus virgonckodik benne, az ingyenes víruskeresők (de még a profi fizetős se) mindenható.

Mikor volt utoljára szétszedve hozzáértő által és a processzor és környéke, ventilátor meg ilyenek takarítva?

Fél évente célszerű, akár meg is sülhet a processzor.

Van ugyan védelme (lehet most is Ő volt), de nem célszerű a védelmi határokat "ostromolni"..

Egyszer rosszul sülhet el!

2012. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Ha "házi" módszerekkel is menthetetlen, akkor elviszem szervizbe. Nem kötekedésként, de a használt laptopok sem feltétlenül rosszak, és nem mindenkinek van pénze egy új, komolyabb gépre, csak úgy zsebből. Amúgy köszi a választ! :)

2012. márc. 30. 19:46
 4/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

Köszi a választ, majd kitakarítom. :) De addig félek használni, bekapcsolhatom, vagy inkább ne, mert baja lesz?

2012. márc. 30. 19:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam hogy szemetet vettél de az is tény hogy kb.80-90%-a a használt dolgoknak sz.r.
2012. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

melegszik vagy mi baja van???


probald meg csokkentett modban elinditani es visszavenni a teljesitmenyet...

persze,elotte egy alapos takaritas rafer...

ha ezek utan is kikapcsol allandoan,akkor vagy tapegyseg gondja van,vagy az alaplap faradt el,elengedett valamit ami hol erintkezik-hol nem...

akkor viszont a szerviz lehet dragabb,mint ha kukazod...

2012. márc. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok..

Nem hiszem, hogy rendelkezel megfelelő ismeretekkel a szétszedéshez, mert szét kell szedni.

Olykor ismeretek nélkül szétszedni se (csak széttörni) lehet. Láttam service manualt, ahol ábrán volt látható, a szélétől hány mm-re kell egy csavarhúzóval a szétpattintásnak nekikezdeni.... Persze minden típus más.

Szétszedést követően lehet kitakarítani, kifújni a port belőle, ventillátort karbantartani, cserélni.

Amúgy tessék logikusan gondolkozni. Hogyan? Itt a példa.

Feltételezem, hogy hűtési (sok kosz) gondja van. Mikor melegszik a legjobban? Ha "kergetem" pl. egy játékkal és mint írod kikapcsol.

Mit teszek? Simán bekapcsolom, otthagyom, nem csinálok vele semmit, 1-2 órára, ekkor minimális a processzor melegedése/terhelése. Ha bírja, akkor jöhet a játék.

Ha kikapcsol megint, nagy valószínűséggel simán koszos.

2012. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
valószinűleg tényleg melegszik írtad is hogy játék közben kapcsolt ki nekem is ez volt egy vadonat új laptoppal hogy kikapcsolt és nem tudtam mért és mondták hogy pucolás és csak fél éves volt azóta nagyon jól működik :) de a kitakarittatás is 10 ezer....:S
2012. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!