Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem kapcsol be az Omniám?

Miért nem kapcsol be az Omniám?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy Samsung Omnia i900-at, működött is benne minden rendesen, de pár óra nyúzás után kikapcsoltam. Mikor újra be akartam kapcsolni, eljutott a zöld Windows Mobile logóig, és ott lefagyott, nem csinált semmit. 20 percig is úgyhagytam, de nem lépett tovább. Tudom, hogy nem egy boot-bajnok, de azért nem ennyire :D Most töltőn van, hátha csak lemerült, mepróbálom bekapcsolni ha teljesen fel van töltve. Van valakinek ötlete?
2012. ápr. 8. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Vedd ki az akkut, aztán tedd vissza.
2012. ápr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már megpróbáltam, úgy se meg
2012. ápr. 8. 08:29
 3/9 anonim ***** válasza:

hard reset esetleg?

Hangerő le + bill zár + hívásletevő/kikapcsoló hosszan nyomva kikapcsolt állapotból?

Ezt próbáltad már? (Legalábbis az omnia 2-n ez a bill kombináció, ha nem, akkor gúglizd be, hogy omnia hard reset, és nézd meg)Igaz törölni fog mindent, de anno az omnia 2vel nekem is voltak hasonló gondjaim.

Tényleg nem egy boot bajnok, nem is lesz az, de várni kell majd rá.

2012. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem ez a gombkombó: A bekapcsolt telefont indítsd újra a BEKAPCSOLÓ gomb melletti RESET gomb megnyomásával. Újrainduláskor nyomd meg a HÍVÁS + a HÍVÁS VÉGE gombokat.

Ha nem megy nyomd meg ezek mellé újból a RESET gombot.


Ez kell majd, most utánanéztem. A hívás gombbal lehet majd formattálni a telefont, ilyenkor vissza fog minden állni gyári állapotba.

Előtte érdemes azért az SD kártyáról mindent menteni, ami menthető.

2012. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vagyis Omnia 2-n, hangerő le + hívás+hívás vége, kikapcsoló.

Omnia 1-en értelem szerűen úgy kellene, ahogy kimásoltam.


Nekem sokszor csinált ilyet az omnia 2-m...talán másfél évet bírt ki mellettem. :DNagyon nem szerettem, sokszor fagyott le úgy, kilépve egy alkalmazásból), hogy a soft reset sem segített, se akku ki/vissza, kikapcsolásra sem reagált, a kijelző is teljesen lehalt és érzéketlenné vált...=/

Viszont remek PDA mindkettő, mert rezisztív kijelzőből is a jó minőségűt kapták és pontosan érzékel.Csak néha pont a telefonálás zavarja meg. :D

Próbálkozz meg a hard resettel, az meg szokta oldani a gondot.

2012. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kösz a sok választ :D Most lementek mindent a kártyáról, utáne megcsinálom a herd resetet :D
2012. ápr. 8. 10:03
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, a hard resetes megoldás működött :D Én is arra gondoltam, csak azt nem tudtam, hogy gomb-kombóval is lehet :D Mindenkinek ment a zöld kéz ;)
2012. ápr. 8. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem. :)


Igen, van gomb kombós megoldás is.Akkor lenne szívás, ha csak szoftveres hard reset élne, a rendszer meg lehalt, a kijelző nem érzékel, és sehogy sem éred el.

Az akksi ki/be szintű fagyás helyett pedig próbálj soft resetet, a hátlapot leszedve vagy a mem kártya slot mellett, vagy a sim kártya slot mellett kellene lennie egy kis lyuknak amibe az érintőcerka hegyét nyomva újraindul a teló, mint a régi gameboy-nál, vagy mit tudom én, hol volt még ilyen. :D A pda fanclubon legalábbis azt mondják, hogy ez biztonságosabb.

Ha sokáig lesz még meg az Omniád, akkor tanuld meg ezt a hard resetes megoldást, mert tuti nem utoljára kellett elvégezned.


Üdv.

2012. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg van egy kis lyuk a bekapcsológomb mellett a tetején :D Már használtam párszor. Remélem sokáig lesz még meg az Omniám :D

Mégegyszer köszönöm a segítséget

2012. ápr. 8. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!