Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mondanátok használati, kezelhe...

Mondanátok használati, kezelhetőségi véleményt a Galaxy Note ról?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy olyan "telefont" amit félutasnak mondhatunk ( multimédia részről nagy kijelző erős hardware) stb


Jelenleg ez az egy olyan készülékről tudok amit eléggé jónak mondanak és a nagy kijelző miatt tetszik is.


Jó kis gép a note? akinek van irhatna 1-2 magánjellegü" véleményt magáról a készülékről.


vagy talán alternati'va ként HTC Sen XE- XL


(SGS2 biztosan nem kell.)



Köszönöm : )


2012. ápr. 10. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Jo telefon, de szarfoskotyogos muanyagbol van, mint az osszes Samsung sajnos. htc Sensation XE/XL-t nem mondanam alternativanak, az XE sokkal kisebb (4,3" vs. 5,3"), az XL meg teljesitmenyben marad el tole. Inkabb htc One X.
2012. ápr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A műanyag ellenben nem árnyékol mint a fém és nem törik olyan könnyen mint az üveg.


Az Asus tabletek piszok jók lettek most. Egyetlen hiba van velük. Divatból ugye fémből kell a hátlapot csinálni ami nagyszerűen árnyékolja az antennákat (csökken a vételi jele a GPS és a Wifi adóvevőnek) Nehezebb is a gép ami nem egy jó dolog megint csak.


A Galaxy Note baja nekem alapvetően ugyanaz mint a nagyképernyős óriás okostelefonoké. Telefonnak túl nagy tabletnek túl kicsi (kényelmetlen vele telefonálni, szar rajta netezni). Ha pedig az energia kifogy... hát akkor se telefon se egyéb "bujaság" a következő töltésig...


Hogy nem olvasgathatok vagy nem netezhetek, azt még valahogy kiheverem, de azért nem árt ha elérhető vagyok legalább. Egy normális méretű, de energiatakarékos telefonnal + egy tablettel szerintem jobban jársz.

2012. ápr. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a HTC telefonomnál nem véletlenül készítik műanyagból az antenna burkolatokat, mint az iPhone2G esetében, bár az alu unibody-s, a Heronál is ugyan ez a megoldás látható, a Legtöbb HTC-nél csak az előlap van, fémből, vagy csak annak egy része(Desire, Wildfire, Wildfire S, ezeknek az alsó része is műanyag pont az antennák miatt)

Vételi problémák meg pont, hogy az iPhone 4 esetében voltak, az alu+üveg kombó miatt, de ott is csak azért, mert az alu perem mögött voltak az antennák, és volt egy olyan vicces tulajdonsága, hogy ha pont úgy fogta az ember, hogy az egyik ujjával a telefonos antennát, a másikkal a wifiset árnyékolta le, akkor teljesen eldobta a térerőt, de ezen már szoftveresen javítottak, a 4S-ben pedig már kiküszöbölték ezt a gondot hardveresen is.

Samsung műanyag: jól bírja a strapát leejtés, nyomódás, ütődés esetén, de nagyon gyorsan kopik, és karcolódik, nem ezt várná el az ember, ha a telefonjára 100 ezer fölött ruház be.


Note....ahogy írták is, telefonnak már nagyon nagy, tabletnek viszont kicsi, ezzel próbált dobbantani a samsung, hogy a kettő közötti űrt lefedik/áthidalják ezzel a darabbal, de szerintem elég viccesre sikerült, szerintem elég kényelmetlen lehet telefonáláskor a méretéből adódóan,(Nem mintha nem lehetne headsettel használni, de az sincs mindig kéznél), illetve fülhöz emelve viccesen is néz ki.

Vágj ki kartonpapírból egy sablont, ami megegyezik a note méretével, tarts a kezedben, hogy kényelmes-e, emeld a füledhez, nézd meg a tükörben hogy áll, satöbbi.


A Note pedig a nagyobb kijelzőt eltekintve, illetve ezt a rajzolós felületet, semmiben sem tud többet az S2-nél, mégis olyan 20-30 ezerrel drágább, ennyiért pedig nem éri meg szerintem.

Illetve ez a rajzoló felület: olvastam, hogy nem teljesen pontos, a stylus hegye és az érzéklt felület között van egy kb 1-1.5 mm hézag, és egy bizonyos szögből tartva már egyáltalán használhatatlanná válik, állandóan merőlegesen tartva pedig szintén kényelmetlenné válhat.

De ha kifejezetten erre van szükség, pl. a munkádbó adódóan, hogy telefonodon lévő képekre jegyzeteket rajzolj, vagy grafikonokat egészíts ki, ha jön valami isteni szikra, akkor vedd meg, mert egyelőre nincs más alternatíva.(Bár majd nemsokára jön egy 10.1-es tab a samsungtól, ugyanígy stylussal, lehet ott kiküszöbölték ezeket az apró hibákat.)

Egyébként Akkor már én is a One-S-t ajánlanám helyette, bár 4" felett nekem már minden kényelmetlenül nagy.

2012. ápr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hero helyett Legendet akartam írni, de ez most nem számít.:D
2012. ápr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már jegyzetelni kell, ne felejtsd ki a HTC flayert. Nagyon jól lehet rajta jegyzetelni/rajzolgatni. Igaz messze nem egy grafikus tábla, és hang alatt megjegyezném, hogy kifejezetten ronda lett szerintem.
2012. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En szeretem a htc-ket de a Flayert nem ajanlanam senkinek, tul gyenge benne a hardware.
2012. ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!