Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Minden használttelefon kereske...

Minden használttelefon kereskedés lopott mobilokkal van tele?

Figyelt kérdés

Miskolcon lakom, és amiket naponta látok (biztosan több is van, nekem 2-3 esik útba), gyanús alakokkal vannak tele. Van Miskolcon olyan bolt, amibe nem lopott telefonokat adnak le?


Azért kérdezem, mert ha egyszer onnan vennék telefont, nem szeretnék rendőrségre kerülni, hogy nekem lopot telóm van.



2012. ápr. 15. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Badarság amit gondolsz!

Egyetlen bolt sem vállalná azt a rizikót hogy lopott mobilokat áruljon(kivédhetetlen hogy egy-kettő bekerüljön a kínálatba de mivel minden adás-vételt szigorúan körbepapíroznak gyorsan lecsapnak az eladó félre).

Ha pont beleakadnál úgysem téged büntetnének és nem is a boltot hanem az eladót hiszen minden személyes adata benne van a szerződésben és rögtön kopogtatnak is az ajtaján(hamis adatot nem tud bemondani mert személyi kell a szerződéshez),neked max egy jegyzőkönyv készítés erejéig kell befáradni a rendőrségre.

Lopott mobilokat kéz alól, utcai árustól és hasonló nem legális helyekről árulnak-boltban üzletszerűen biztos hogy nem!

2012. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van egy a Centrumnál, ott elég gyanús külsejű az eladó (kisebbségi, és a vendégköre is hasonló), egy másik a Kazinczy utcán, abban hemzsegnek a kisebbségiek, meg egy annak az utcának a túloldalán, de az fehéreké (gondolom), legalábbis az eladó magyar, de a boltnyitás előtt láttam ott nem fehéreket.


Kifejezetten ezekre az üzletekre gondoltam, nem arra, ami a Metropolban van az emeleten (az korrekt boltnak tűnik, voltam már ott).

2012. ápr. 15. 17:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem, mert még mindig magas nálunk a zsebtolvajlások száma, és hát a mobilból a legkönnyebb gyorsan pénzhez jutni.
2012. ápr. 15. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

"mert ha egyszer onnan vennék telefont,"

Miért jó az neked, ha a sefteseket hízlalod?

Használt cuccot a gazdájától kell megvenni vaterán, hardveraprón, stb.

2012. ápr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát a Vaterán is vannak érdekes dolgok... Ruhát, egyebet vettem már ott, de a műszaki cikk más. Azt muszáj kézben látnom. Neked nem? Én jobban el tudom dönteni úgy, hogy látom (azután, hogy részletesen utánaolvastam és kérdeztem a tulajdonságairól).
2012. ápr. 16. 16:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Hehehe! Pont a Vatera és társa van telis tele lopott cuccokkal!

A legrosszabb hely hiszen itt még reklamálni sem tudsz-lehúznak pénzről és még a rendőr is lelakatol!

2012. ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!