Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan működik egy ilyen...

Hogyan működik egy ilyen alkalmazás?

Figyelt kérdés

Leszedtem Androidra a Cardiograph-ot, ami a pulzust méri (elméletileg).

Csak rá kell rakni az ujjunk a kamerára, és akkor megmondja a pulzust, de nem tudom, hogy ez most tényleg működik, vagy csak egy random app?

Eddig azt hittem átverés, de aztán az ujjam helyett valamilyen tárgyat raktam csak a kamera elé, és úgy nem működött.


Szóval a kérdés:

nem átverés, tényleg működik az app és nagyjából pontos az adat? Ha működik, akkor meg milyen elven?

Vagy ha átverés, akkor hogy lehet, hogy egy random tárgyat nem érzékel?



2012. ápr. 15. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez fake..

füzetre tettem félig, és 100bpm-et mért, és folyamatosan csipogott, mikor az ujjamat tettem oda.

2012. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy működik, hogy a vaku megvilágítja az ujjad, és ezért a narancssárgás színt érzékelheti, mivel megvilágítva olyan lesz az ujjad. Ha 1 lámpa elé teszel 1 vékony papírt, és a kamerát a papír elé teszed, akkor is ugyanúgy jelez..
2012. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És akkor nem lehet igazi ez alapján?

Tehát valahogy kiszámolja a fény intenzitásából, hogy mennyi lehet a pulzus, vagy nem tudom.

2012. ápr. 15. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha te ránézel valakire, akkor látod a pulzusát? Kb úgy lehet beállítva, ahogy megvilágítja az ujjad.
2012. ápr. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez lenne róla a véleményem, csak egy pár felülés/fekvőtámasz után tényleg magasabb lesz, tehát a változást tényleg érzékeli, csak ez miatt tettem fel a kérdést.

Amúgy gondolkodás nélkül tudtam volna, hogy fake.

2012. ápr. 16. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!