Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ti hogyan jutottatok a mostani...

Ti hogyan jutottatok a mostani androidos telefonoknak komolyabb tudásának birtokába? (Örülnék, ha kapnék választ 91621-től)

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát várnám, akik tényleg értenek a mostani telefonokhoz. Csak nemrég vettem én is egy androidos telefont, és szeretném a lehető legtökéletesebben használni. Ehhez szükségem lenne alapvető, és haladó információkra e témakörből. Van esetleg valami webhely, ahol kellő tudásra tehetek szert, és ti is ezt használtátok?

2012. ápr. 30. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogyan jutottam el?

Szerintem úgy, ahogy nagyon sok mindenki más is.

Bújom a mobilaréna fórumait, olykor-olykor tanácsot kértem az ottani ászoktól, olvasom az XDA-t, rengeteg külföldi oldalt, anno néztem a youtube-ot, ha elakadtam volna, és használom a google-t, hisz erre találták fel, nem jövök azonnal a gyk-ra.

Bár másfelől angol tudásomnak is köszönhetem, hiszen enélkül egy fikányit nem értettem volna a külföldi oldalakon, főleg az XDA-n, hogy mit mikor hogyan.

Egy egy napos intenzív utánajárás után lazán nekifoghat az ember mindenféle rootnak, és kernel cserének, vagy custom rom installálásnak, vagy recovery cserének, vagy sd kártya particionálásnak, akárminek, ha talál step-by step instrukciókat, amiket meg is ért.

Olyan ez, mint a bringázás, eleinte egy-kétszer elesik az ember, később már a kormány fogása nélkül is lehet haladni.

Eleinte elcsesztem én is mindent, elrontottam, tönkre vágtam nem egy sd-t a rosszul formatálás miatt, az első custom romot is izzadva, remegő kézzel telepítettem, nehogy elcsesszek valamit, közben ezerszer átolvastam az XDA-s oldalt, meg lestem a youtube videót százszor visszatekerve, hogy vajon mindent jól csináltam-e.Azóta ott vagyok, hogy fél óra egy full wipe, sd format (ha kell), újraparticionálással, rom telepítéssel.

Az sem árt, ha az ember néhány alap mozaikszóval, kifejezéssel tisztában van, hogy ne akadjon el, pl mi az a root, bootloader, bootloop jelenség, mi a recovery, mi a wipe, a cache, a cwm, cm, fc, és hasonlók.

Az első egy-két custom romolás nekem elég idegtépő volt, nehogy gallyra vágjam a telefonom, azóta ha unatkozok és ki akarok próbálni egy romot, egy szabad egy órámban meg is van.

Kb. ennyit tudtam összehozni.

2012. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:

A rengeteg fórum segítségével. Nekem egy SE-m van, szinte mindent a seria.hu-n találtam hozzá. Ha olvasgatsz, akkor rádragad a lényeg, egyre jobban fogsz hozzá érteni. Először én is úgy kezdtem, mint "91621", az első romcserémet elrontottam és semmire sem reagált a teló, viszont éjszaka senkire sem számíthattam, meg kellett oldjam. Azóta cseréltem kernelt, rengeteg nagyon hasznos appot találtam, olvastam pár érdekes trükköt.

Szinte minden tudás a seria.hu-ról, xda-ról ragadt rám.


Viszont "91621"-hez lenne egy kérdésem: Mi az az fc? Elvileg ha a rendszeralkalmazásokban átírok egy fájlt, akkor fc-zhet a teló.

A másik: a bootloop ha megáll bootolás közben (még az animáció előtt) vagy amikor megállás nélkül újraindulgat?


Köszi:)

2012. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 30. 21:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg magyar oldalakat tudtok? Mert ott valószínűleg gyorsabban megérteném, mert angolul még nem tudok annyira jól. Ha marad az xda akkor sok szótárazós órát fogok eltölteni.:)
2012. ápr. 30. 21:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bootloop, azaz boothurok, mikor a boot körbe-körbe jár, anélkül, hogy a rendszer felállna.Eljut a logóig, majd rebootol, majd megint eljut a logóig, és így körbe-körbe.


FC - Force Close, vagy kényszerített leállás.Manuálisan is meg lehet tenni ugye az alkalmazáskezelőben, ha valami nem úgy működik, ahogy kellene, vagy instabilitást okoz.Mikor az XDA-n, vagy valahol azt írják, hogy a telefon állandóan FC-zik, akkor automatikusan force close-olnak egyes rendszerappok, és instabillá, vagy használhatatlanná válik a rendszer.


Pl nálam ma a Sandvold féle ICS for Desire-nél a Beta 0.6-tal nincs semmi gond, viszonylag stabil, nem dobálja sem a wifit, sem a rádiót, semmit, elszüttyög magának, a 6.0.1.1-nél, a legutóbbi update-nél már rengeteg google service fc-zett így nem tudtam használni, illetve még a letöltött appok is FC-ztek, azaz bármit letöltöttem és megpróbáltam elindítani, egyból azt írta ki, hogy az alkalmazás nem válaszol ezért leállt.Bár ez most csak egy példa.

De azért a terminalban a2sd install után a rendszerappokat áttolva sdre meg a dalvik cachet, és egyebeket, ahogy írták XDA-n, onnantól kezdve a 6.0 is meghalt.Enélkül meg kb 56 mega ram marad a 148-ból, szóval egy flash player 11, egy igo, meg egy weather app és csókolom, mást nem telepíthetek.Majd megvárom a béta 1-2 környékét, hátha azzal jobb lesz.De ez már csak mese.:D

2012. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

0.6.1.1 és a végén is 0.6. Jó is lenne, ha már 6.0-s Beta változat lenne. :D


Kérdező: ha a google-be beírod a telefonod nevét és utána egy "rootolás" szót, vagy "rom frissítés" kifejezést, akkor nagy valószínűséggel sok értelmes, és szájbarágós step-by-step leírást fogsz találni magyarul is, persze, ha superuserré szeretnél válni a telefonod felett, vagy custom romot akarsz telepíteni, vagy hasonlók.

Ezeket csak saját felellősségre szabad elvégezni.Kitéglázni viszonylag nehéz a telefont, de nem lehetetlen, ezért nagyon oda kell figyelni eleinte.

2012. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a hozzászólásokat, de ennél többet én sem tudnék mondani a rom moddolós részhez. El kell kezdeni próbálgatni, ha nem mozogsz otthonosan a számítástechnikában kicsit nehezebb lesz az indulás, de nagyon elrontani nem tudsz semmit hacsak nincs olyan kényszered, hogy időnként szereted kirántani a kábeleket a készülékeidből vagy random lekapcsolni a gépedet installálás közben.

Romot telepíteni a 8 éves tesómat meg tudom tanítani, de romot írni már kicsit problémásabb, ha ilyen dolgokkal akarsz foglalkozni akkor azt nem lehet csak weboldal tutorialokból megoldani.



Ha csak tökéletesen használni akarod viszont rossz úton jársz. Erről a tapasztalataim körülbelül csak az, hogy tudd hogy mit akarsz. Itt van mindjárt például a launcher. Válaszd ki azt amelyik a legjobban megfelel neked (van egy pár: GoLauncher, AdwLauncher vagy TSF shell..stb próbáld ki őket nyugodtan) és állítsd be alapértelmezettnek utána pedig kezd el belakni ezt. Ne törődj a többivel, néha persze jó kipróbálni másikat is, de ne feledd a telfeonon a launcher csak segít, hogy az alkalmazásaidat megtaláld valamint informálódj. Tehát ne tarts fenn egyszerre 2-3 launchert, csak mert az egyikben tetszett valami apróság. Ugyanígy nem lesz szükséged több taskmanagerre, emailkliensre vagy ébresztőórára és még sorolhatnám.

Az ilyen alkalmazások csak foglalják a helyet és néha a memóriát is.



Szedd össze milyen alkalmazásokra van biztosan szükséged és válaszd ki a legjobbat ehhez magadnak (neked a legjobbat). Ha megvannak szabd őket testre, ne sajnáld az időt, hogy átnyálazd és elvégezd a beállításokat.

Csak pár tipp amik esetleg alapértelmezetten nem lesznek:


Offline navigáció (a google mapban van előre chache-elhető térkép csak kapcsold be a "labs"-ban. Viszont előfordulhat, hogy mégis jó lenne egy)


Dropbox/Drive vagy amit használsz internetes tárhelynek (felrakod akkor ide megoszthatod legközelebb a tartalmaid akár. Szerintem hasznos)


Fájlkezelő. A beépített is jó de általában gyenge. Ebből az X-plore ingyenes alkalmazása a legjobb még mindig.


IM kliens: Trillian, IM+...etc. Nézd meg és rájössz mi az.


Zene és videólejátszó: Próbálj ki párat, tartsd meg azt az egyet amelyik tetszik a többit pedig töröld a francba.


Tudományos számológép. Pl a Mathlab. Ha egyetemre jársz szeretni fogod nagyon. Ha nem de azért tudsz suliban netezni akkor is.


Task managger/App managger: Valami olyan amivel azért jobban bele tudsz nyúlni az alkalmazás jogosultságaiba mint az alap lehetőségek. Én a Gemini app mannagert javaslom. Ki lehet kapcsolni az automatikus indítást, kötegelve küldheted át az alkalmazásaidat az SD-kártyára, kilőheted a benn maradt memóriazabálókat..stb.


Ad Block progi. Nem árt, főleg ha fizetsz az adatforgalomért. Kilövi az alkalmazások alól az internetes reklámokat így azokat nem tölti le. Sok ingyenes program csinál így (ebből is pénze van az alkalmazás készítőjének ezért van a sok ingyenes app)


Ha már van a telefon használatában rutinod próbáld ki a Taskert.

Ezzel az appal olyan dolgokat tehetsz meg, hogy például mikor a gps-ed érzékeli, hogy belépsz az iskola területére, automatikusan átváltja a telefonod néma üzemmódba és csatlakozik a suli wifijéhez, ha elhagyod a területet akkor pedig visszakapcsolja a hangot és lekapcsolja a wifid. Ez egy igen béna példa volt (nem is tudom kivitelezhető e a gps koordináta alapú trigger :D) de a lényeg ez. Beállíthatsz feltételt aminek a hatására történik valami. Nagyon sokan szeretik, de ide már nem árt a gyakorlat, hogy tudd mikor mire van szükséged a telefonon.


Ne tarts fenn millió homescreen lapot csak mert kidobálod rá az alkalmazásokat. Az alkalmazásindító pont erre van. A főképernyőkön tarts magadnak olyan dolgokat amikre valóban szükséged van, hogy lásd, esetleg pár gyorsindítót a kedvenc programjaidhoz, hogy ne kelljen keresgetni. Állatlában 3 főképernyővel jól el lehet lenni. A sok főképernyő több memóriát igényel feleslegesen. Ez a hely a widgetek számára van.

Így például ha sokat twitterezel és szereted figyelni érdemes rá tartani egy widgetet. Ha nem érdekel csak van akkor felesleges. Általában óra/naptár/zenelejátsz van kinn így.

Pár hét használat után már valószínűleg már tudni fogod mit és miért szeretsz.

2012. máj. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:
Köszi:)
2012. máj. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hú a 21:30-asnak nagyon köszönöm, nagyon hasznos infókat adtál!!:)
2012. máj. 1. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :)


Közben megoldottam , hogy a 0.6.1.1-es ics is stabil legyen, úgy látszik csak a stock kernelt kellett lecserélni tobby_d's kernelre, de ez már csak engem érint. :D

2012. máj. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!