Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerinted mi lesz a Nokia jövője?

Szerinted mi lesz a Nokia jövője?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam Nokia párti, sőt.., de nagyon sajnálom, hogy ilyen szinten lerombolta magát az egykoron neves cég. Bár aki nem tud alkalmazkodni...Megérdemli.

Kétségbeesésében pedig senki nem tud megfontolt döntést hozni (Windows Phonera átállás).

Mindenesetre tényleg szomorú, hogy a "Nokiám van" kifejezés már nem hordozza régi jelentését.


Neked mi a véleményed a cég hanyatlásáról?

Kíváncsi vagyok Nokiások és nem Nokiások véleményére.



2012. máj. 3. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Magyarországról pár éve átvitték a gyártást Ukrajnába. Az indulásnál ott dolgozó magyar barátaim beszámolója alapján a gyártási morál ott bőven alatta van az itthoninak.

Régen, ha egy Nokiát összehasonlítottál egy más gyártó telefonjával, kb azt láttad, hogy az ugyanazokkal a funkciókkal rendelkező Nokia másfélszer annyiba kerül.

Lehet, hogy megbízhatóbb volt, lehet, hogy minőségibb, de az ukrán gyártás nem ebbe az irányba mutat...

2012. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sokáig Nokia párti voltam. Nagyon tetszett a symbian rendszer, összetettebb programokat is képes volt futtatni, mikor még más telefonok csak a java progikkal szenvedtek. De sajnos nagyon sokáig erőltették ezt a platformot, és idejét múlt lett. Véleményem szerint ha ők is átálltak volna időbe androidra akkor szárnyalhattak volna tovább. Így most a HTC lett nálam a favorit..
2012. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én csalódtam a Nokiában. 6131-el kezdtem, majd jött az 5230. Az előbbinél azt mondtam, hogy ez igazi Nokia, az utóbbinál már nem..fagyott, lassú volt, sokszor volt szervizben is.

Kerestem egy olyan rendszert, ami nem fagy és nem akad (tehát az Androidot kizárhatjuk) és viszonylag normális az árazása (IOS kihúzva) Így lett a WP7.

Nem akartam, mert akkor a magentás szolgáltatónál csak a HTC Radar volt a két Lumián kívül( nem tetszett a radar). Ám de mint régi Nokia rajongó (nem fanatikus, csak szeretem) megnéztem a Mobilaréna lumia (a leváltó) tesztjét. Néztem több tesztet és dicsérték. Nem volt ez élőben sem másképp.

Megvettem. Szeretem. Mert stabil, gyors, nem merül hamar, nincsenek hibái fagyás és akadás mentes) és sorolhatnám még. Nem akarom Reklámozni, meg fényesíteni a Nokiát, azt nekik kéne.

A jövőt tekintve pedig majd belerúghat a labdába a WP8-cal. Seggbe rúgta a Microsoft a finneket az tuti, mert a hardver hirtelen jó lett. (mondjuk ez feltétel a wp7-nek) Hirtelen a fejlesztések is elindultak (ClearBlack). Szép dizájn(ok), a támogatás is megindult mind simbyan mind wp7 terén. Szóval Elop bácsit (Nokia góréját) hagyni kéne még egy kicsit amíg fejlődnek és újra nem termelnek egy kis pluszt, de utána ki kéne taszítani a székéből, mert elég durva dolgokat csinál, ami miatt részben nagyot esett a finnek tábora (simbyant kilőni...nem kéne, inkább az s40-el egybe kéne építeni és stabilizálni). A MeeGo frontos lehet jobbak lettek volna, ezt sokan mondják, dehát egy volt Microsoftos embernek (ott is nagyfejes volt) ezt magyarázza meg valaki.

Már nem kerül vissza a székébe a Nokia, de a Samsungot még megcsapkodhatja a wp8-al 1-2 brutális telefonnal és jó árazással. De a top az emberek szemében az iPhone marad, amíg az Apple nem tér a Nokia 2007-es pályájára.

2012. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!