Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Play áruház (market) ingyenes?

Play áruház (market) ingyenes?

Figyelt kérdés
A napokban kaptam egy Samsung Galaxy S plus telefont és tegnap jött az üzenet, hogy adatforgalmam elérte a csomagomban foglalt mennyiséget. Ez mondjuk azért is érdekes, mert alig neteztem rajta, de mind1. Szeretnék rátelepíteni egy forgalom számlálót és azt írták, hogy a netcounter a legalkalmasabb erre. Igen ám, de ezt honnan kell letölteni? Azt írták, hogy a play áruházból le lehet, de az szolgáltatás ingyenes? Ha behozom akkor fizetnem kell érte, vagy sem? Az adatforgalmam mikor áll megint "helyre"? Mm. mikortól netezhetek újra? (gondolom amúgy h minden hónap elején, vagy nem?)
2012. máj. 4. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:

A használata ingyenes, de ugyebár adatforgalommal jár. Azért meg vagy fizetsz vagy nem (ez csomag meg wifi függő).

A net csomagoknál legtöbb esetben az adatforgalmi korlát elérése után lassítják, de ettől még tovább tudod használni.

2012. máj. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ÉS ha elérem az adatforgalmat és tovább netezek (nem tervezem) akkor mennyit kell fizetnem? Nekem azt mondták, hogy ha elérem a max. adatforgalmat akkor lassú lesz a net és ennyi. De a számlámon ez látszódni fog? Bocsánat a hülye kérdésekért.
2012. máj. 4. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem bánod, kissé bővebben válaszolok, mert, mint kezdő androidos felhasználónak, nem árt tisztában lenned néhány dologgal (vagy legalább azoknak illett volna vásárlás előtt tájékozódni, akiktől kaptad...).

Wifis telefonról beszélünk, így jelenleg is van internethozzáférésed, ha van a közeledben egy hotspot, vagy nyílt wifi, vagy van wifis routeretek, és ahhoz csatlakozol.

A play áruházhoz is szükséges a net, viszont maga a böngészés minimális adatforgalmat generál, a letöltés meg annyit, amennyi a program mérete (külön fizetni nem kell érte, kivéve, ha a neted ára a generált forgalomal arányos). Az alkalmazások között bőven van ingyenes, fizetős, ha olvasni tudsz, nem fogsz elveszni köztük (a fizetős letöltésekért különben sem szokása egyenlegről levonni az árat, minimum bankkártyát kell regisztrálni, amiért panaszkodni fog, de, amit gondolom, nem akarsz). Az adatforgalmad a következő számlázási ciklus első napján fog nullázódni.

2012. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, így már értem. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy egy fórumban ezt írták egy másik felhasználónak:


"Plusz vigyázz, mert a telefonodon lévő egyéb alkalmazások is felmehetnek a netre ha nincs letiltva, frissítik magukat! "


Ezeket én is szeretném letiltani, hol tehetem meg?

2012. máj. 4. 19:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként sem árt, ha alaposan áttúrod a beállításokat, ott lesz valahol a szinkronizáció, amit kilőhetsz, + a mobil adatforgalmat sem árt kikapcsolva tartanod, erre kéne, hogy legyenn widget is.
2012. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Ment a zöld kéz. Köszi még egyszer! :)
2012. máj. 4. 19:47
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok nekem is lenne egy kérdésem! bocsi hogy itt teszem fel...Van egy LG gt540 es telefonom,az ismerőseimnek meg galaxy mini stb... Nekik a market átváltozott magától Play áruházá a market már kb 1 hónapja de nekem nem akar miért? Mit tegyek? Mi lehet a baj? Ja és még 1 kérdés a telefonomon nem találom hogy hol lehet sd kártyára dolgokat átrakni. Mégegyszer LG gt540 a telefonom márkálya.
2012. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!