Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik jobb? Nokia Lumia 610...

Melyik jobb? Nokia Lumia 610 windows telefon vagy egy androidos telefon?

Figyelt kérdés
A kettő között gondolkozom melyik a legjobb választás.
2012. máj. 8. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

A csokifagyi a jobb, vagy a vanília?Ez kb. egy ilyen kérdés.


WP pro: stabil, gyors, sosem akad, sosem fagy, skydrive netes tárhely a fizikai memória mellé, csak értelmes appok vannak, kényelmes vitruális qwerty, gyorsabban el lehet intézni mindent rajta, windowslive és facebook integráció a legmélyebb bugyrokig, és sokat magyarok fejlesztettek.


WP kontra: nincs usb mass storage mód, BT-n nem lehet küldeni, fogadni, kell a Zune szoftver a szinkrnizációhoz, függetlenül attól, hogy vezetéken, vagy wifin megy a szinkronizálás, nem annyira testre szabható, unlock nélkül nem lehet külsős appokat telepíteni, csak a markatplaceről lehet letölteni.Persze az unlock megoldja a mass storage és a BT gondot is.


Android pro: testre szabható, usb mass storage mód, bt küldés/fogadás, könnyű a root, romolható, skinezhető ameddig akarod, google integráció, satöbbi.


Android kontra: nincs az a hardver, amin ne akadna meg, vagy ne fagyna le, sokszor bugos, nem annyira letisztult, mint a WP Metro felülete, dehát ízlések és pofonok kérdése.


Attól függ, hogy mire akarod használni.

2012. máj. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
+ 1 Android pro: nincs olyan hardver, amin akadna, ha normálisan van megírva a rom. :) Persze gyári állapotban ezt nem lehet elvárni a telefonoktól, a gyártók magasról tesznek az optimalizálásra.
2012. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Oda írtam, hogy szabadon romolható, és ennyi.A többség még mindig nem úgy vesz androidos telefont, hogy első bekapcsolás után rohannak az XDA-ra egy frankón optimalizált Romért.

Ettől függetlenül igaz, amit mondtál, Jolinar, mert amit a gyártók elszarnak, azt a leleményes fejlesztő brigádok megoldják, de nem minden user fog értük rohanni.Főleg egy átlag user nem, akinek meg lehet bökni fogja a szemét, hogy X forintot kifizetve a "bivaly" hardverért azt tapasztalja, hogy szaggat, akadozik a gyári rom, mert nem ezt várta volna el ennyi összegért.

Persze ott a Time/mediascape a sony ericssonokon, ott nincs gond az optimalizációval, és a régebbi htc-ken sincs, a többi talán kuka.

Max. az Alcatel ot 995-től várok kisebb csodát a maga átskinezett spb shell 3D launcherének képében, mert az még egy 600-as procin is butter smooth. :D

2012. máj. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az igaz. A 995-re én is kíváncsi leszek, végre egy jó olcsó tepsi. :)
2012. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem Lumia 610.

Az előttem szólók elmondták, hogy mi a jó benne, hát annyit kell még hozzá tennem:


-nem minden második ember kezében van ilyen!!!


Szerintem azért ez is egy nyomós indok a Nokia mellet.:)

2012. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ma körülnéz az ember a metrón, a buszon, a villamoson, és látja, hogy akinek a kezében telefon van, az bizony vagy egy iPhone, vagy egy valamilyen Samsung.

Ha nem akarsz a divat (mert az alma és samu már divatmárka) telefont, akkor lehet jobb egy wp Nokia.

2012. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a mindennapokra kell egy okostlefon, akkor a WP sorozat a legjobb.Baromi nagy a support, és rengeteg a gyönyörű magyar fejlesztés, ami nagyon hasznos.Messze hasznosabb mint az android appok 80%-a.

Kapásból ott az offline bkv menetrend, bár abban sosem lehet bízni, de például van máv menetrend is, ami menetidőt is számol, és rengeteg klassz előnye van még.

Bár androidos vonalon mozgok, volt egy Omnia 7-esem, amit imádtam, és erősen húz vissza a szívem a WP vonalra, mert egyszerű, és sokkal könnyebb rengeteg mindennapi dolgot elvégezni rajta, mint akármelyik más OS-en.Például a szövegszerkesztést, vagy az emailezést, vagy a böngészést.

Egyedül, ami gond lehet, az a metro ui.Azt vagy imádni lehet, és ajnározni, vagy gyűlölni, és az ember háta közepére kvánni.Ez amolyan végletek rendszere, itt csak ez a kettő opció van.Vagy nagyon szereted, vagy nagyon nem.

Előtte, ha még nem volt dolgot WP telefonnal, mindenképpen próbálj ki egyet.

2012. máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Zaemon válasza:

Nekem meg az lenne inkább a kérdésem, hogy kis hazánkban hol tudsz Lumia 610-et venni? Tudtommal még csak sárga barátaink élvezhetik a kütyüt...


Amúgy úgy hallottam, hogy árban egy Galaxy Ace-szel fog vetekedni, tudásban szintén kb ugyanaz a szint. De mire adsz ki inkább pénzt: egy Samsungra, ami úgy néz ki, mint egy iPhone, vagy egy új, letisztult, stilizált, egyedi, mondhatni ritkaságnak számító Lumia-ra?


Ja és még egy kérdés: ugye csak kacsa, miszerint a Lumia 610 micro sim-et támogat?

2012. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az összes Lumia csak microSIM-mel működik.
2012. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zaemon válasza:

Hát ettől lettem én most nagyon bús panda...


Köszi a választ!

2012. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!