Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Új telefon akksija még jó...

Új telefon akksija még jó lesz ezek után, ugye?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap vettem egy SE Xperia Ray készüléket. A teló kb 20%-ig volt, éppen hogy meg tudtam nézni h milyen, aztán ki is írta h 15% alá merült, tölteni kell. Kikapcsoltam. Hazajöttem, felraktam töltőre, had töltsön. Elolvastam az útmutatóját, és azt írta h első töltésnél 100%ig kell tölteni, mondom ok. Ez kb 4-5 órát vett igénybe, aztán ki is próbáltam. Amit elsőre észrevettem, h gyorsan merül a teló. Kb 10 fénykép után 2%ot ment le az akksi szint, ami sztem nem normális :S

Ezután beszéltem egy haverral, és ő mondta h első alkalommal legalább 12 órát kell tölteni.

Na most az lenne a kérdésem, h én az 5 óra töltés után 89%ig merítettem az akksit, utána mondta a haverom, h hagyjam legalább egy fél napot tölteni. Kikapcsoltam, fel is raktam, de a gond az, h nem tudom h ezután lesz e baja az akksinak. Tehát h első alkalommal nem hagytam rajta min. 12 órát, ez elronthatja e az akksi minőségét?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. máj. 18. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell 12 órákat meg 3x16 órákat töltögetni. El kellene már felejteni ezeket. Már elég régóta lítium ionos meg lítium polimeres aksikkal szerelik a telefonokat és ezeket nem kell így tölteni. Az első töltés épp ugyan olyan mint a századik. Felteszed töltőre és ha feltöltött leveszed. Ezek az aksik nem szeretik se a teljes lemerítést, se a kikapcsolt állapotban való töltést.

A gyors merülés oka az, hogy sok minden van a telefonba ami energiaigényes (wifi, gps, modern processzor, maga a kijelző stb.), de az aksi meg nem bírja sokáig szuflával.

Ha nem használod a 3G-t akkor érdemes azt is átváltani 2G-re, mert úgy kevésbé meríti.

2012. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem ront rajta de nem is segít. Felesleges addig töltőn hagyni, hiszen ha feltöltött akkor a töltés kikapcsol.


Elég addig fent hagyni amíg ki nem írja, hogy feltöltve. Kapcsold ki a GPS-t a wifit, mobiladatforgalmat ha nem használod, fényerőt állíthatod, de kell neki pár nap míg beáll az akkumulátor. Teljesen normális.

2012. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!! :) Tehát akkor kell neki pár nap, amíg beáll ugye? Ez megnyugtató :)

Öhhm, mi az a 3g meg 2g?? :D Igazából ez az első androidos telefonom

2012. máj. 18. 12:14
 4/8 anonim válasza:
Én is vettem egy új telefont. 100%-os aksival elkezdek játszani, 15perc múlva ír, hogy aksi lemerült csatlakoztassa a töltőt....-.-"""
2012. máj. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Elolvastam az útmutatóját, és azt írta h első töltésnél 100%ig kell tölteni"

Nagyon jól csináltad, ha a gyártó tanácsát követted, az pedig hogy a haver, meg a szomszéd, stb mit mond az ne zavarjon össze. Esetleg ha akkumulátor szakértők, vagy telefontervezők, akkor vedd figyelembe....:)

2012. máj. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még valami.A bravia engine zabálja az akksit, és teljesen felesleges.Ezt is kapcsold ki.

Ha éjszakára meg nem teszed töltőre, akkor állítsd át repülő üzemmódra, ez is egy energia spórolós megoldás.

A többi meg az, amit leírtak előttem.Általában a mai telefonok 1-1.5 napot bírnak, és kész.Ha nagyon energiaigényes dolgokat művelsz, wifi, gps, 3g bekapcsolva, emellett megy a játék, vagy a zene, akkor akár 4-5 óra alatt is csontig lehet meríteni.Ezek ennyit bírnak.

Az akksi kalibrálással meg nem kell foglalkozni, azt a gyárban elvégzik már egy pár éve.

A töltés-kisütést mwg anno a nikkel-metal hibrid akksiknál kellett alkalmazni csak, de amióta li-pol, meg li-ion akksik vannak, ezzel nem kell foglalkozni.

Van egy-két ódivatú ember, meg a hülye szolgáltatósok, akik ajánlják a 16 órás töltést egyhuzamban, de felesleges.Túlfeszültségnél a szoftver és a töltő is blokkol amint feltölt 100-ra, onnan kezdve a töltés további óráiban csak a környezetet fűtöd.

2012. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen mindent!!! :) Megnyugodtam! :)))
2012. máj. 18. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!