Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha előfizetés keretében...

Ha előfizetés keretében veszek telefont és később nem fizetem a számlákat, akkor letilthatják a telefont?

Figyelt kérdés
És ha a telefont másik sim kártyával használom, akkor is letilthatják?

2012. máj. 23. 00:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szolgaltatotol fugg, es hiaba hasznalod masik SIM-mel, az IMEI alapjan tiltjak a telefont. Ha ilyen fordult meg a fejedben, inkabb ne vegyel elozifus telefont, mert a tartozast mindenkeppen behajtja a szolgaltato... (Nem rosszindulatbol irom, inkabb jotanacs.)
2012. máj. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Egy olyan telefont szeretnék venni (a vaterán), amit előfizetés keretén belül vettek. Csak az eladó szemszögéből állítottam be a kérdést.

Nem szeretném hogy a telefon megvétele után kiderüljön hogy letiltható maga a készülék. Szóval akkor kockázatos?

2012. máj. 23. 00:34
 3/15 anonim ***** válasza:
9%
Nem kockázatos.A telefont nem tudják letiltani!!!Ez száz százalék!!!Hogyan is tudnák?Távíráyítással?Csak a kártyát lehet letiltani!Az IMEI szám pedig csak arra jó,hogy ha ellopják a telefont akkor a számot tudják körözni és ha felbukkan valamelyik kereskedésben akkor tudni fogják,hogy lopott!Elvileg így vissza kaphatja a tulaj a telot.
2012. máj. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

hát nálam régen letiltottak egy telefont amit mint kiderült valszeg lopottan vettem egy kereskedésből és semmit nem lehetett rajta használni. nokia telefon volt, nem tudom már mi volt a hibaüzenet amit kiirt, de a lényeg hogy az egész teló le lett tiltva, én pont ezért visszavittem a kereskedőnek, kaptam újat és nem sokkal később a rendőrség is keresett hogy az én számommal használtak lopott telefont és meghallgatnának mint tanut.

nem tudom hogy ez lopásnak minősül-e hogy valaki nem fizet...

2012. máj. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam hogy az IMEI szám alapján letiltják valahogy központilag és nem lehet majd bekapcsolni a telót. Nem igazán értek hozzá :-)

Köszönöm a választ! Mostmár nyugodtabban térek nyugovóra :-)

2012. máj. 23. 01:28
 6/15 A kérdező kommentje:

Most látom csak hogy lopás esetén megtehetik, tehát akkor lehetséges:-(

A kérdés már csak az, hogy a V betűs szolgáltató nemfizetés esetén meg is teszi e?

2012. máj. 23. 01:31
 7/15 anonim ***** válasza:
Beyruth, ha nem ertesz valamihez, inkabb ne szolj bele. Termeszetesen le lehet tiltani, de ha nekem nem hiszel, nezz utana a neten. A telefonodat a mobilhalozat az IMEI alapjan regisztralja a halozat, es az alapjan ki is lehet tiltani a halozatrol. Magaval a telefonnal nem tortenik semmi, szimplan nem tud majd csatlakozni egy mobilhalozatra sem. Persze ez is csak reszben igaz, mivel pl. egy europaban tiltott telefon, ausztraliaban mukodhet gond nelkul. De ha nem hiszed keress ra a neten hogy 'barred phone'.
2012. máj. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elhiszem! Felhívtam a vodás ügyfélszolgálatot és nem tudták megmondani :-)
2012. máj. 23. 01:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha jol tudom, a magyar Vodafone nem csinal ilyet, ez kb. 90%-ra biztos. Viszont en inkabb nem kiserleteznek ilyennel, vagy amit megtehetsz... Csak egy otlet. Megveszed a telefont, es kotsz ra biztositast, ami mondjuk akkor is fizet ha sajat hibadbol megy tonkre (osszetorik, elhagyod, stb.), aztan hasznalod szepen, es ha megis letiltanak, szepen osszetorod, aztan biztositassal kicserelteted. Kicsit maceras, de igy valoszinuleg nagyon nem tudod megjarni. Viszont ha lopott a telefon akkor akar a rendorseggel is meggyulhet a bajod, ezert javaslom hogy az eladoval irjatok rola adas-veteli szerzodest.
2012. máj. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
utolsó, van ennél egyenesebb út is, persze nehezebb. úgy vesszük meg a telefont, hogy adás-vételit írunk róla, amiben ki van kötve, hogy letiltás esetén az eladó visszavásárolja. természetesen ha nem működik együtt, jogi úton kell elintézni, ami hosszadalmas, de nem hiszem, hogy egy letiltott telefont ha összetörsz, akkor biztosítás miatt adnak egy teljesen jól működőt.
2012. máj. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!