Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vodafone díjváltozás: felmondh...

Vodafone díjváltozás: felmondhatom a szerződést egyoldalúan, következmények nélkül?

Figyelt kérdés
Vodafone előfizetői árakat emel. Ez egyoldalú szerződésmódosítás. Vajon ebben az esetben felmondhatom a határozott, 2 évre vállalt hűségidős szerződésemet anélkül, hogy ezért büntetést kéne fizetnem? Van a törvénynek valami olyan kitétele, hogy ha a hűségidő megkötése kezdvezményekkel járt, akkor nem mondhatom fel. Annyi volt a kedvezmény, hogy a samsung telefonom így ingyen kaptam az előfizetésemhez. Szerintetek?
2012. máj. 30. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi leszek. A részletes tájékoztató holnaptól lesz fenn a honlapjukon. Akkor talán okosabbak leszünk.
2012. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy tv-ben nyilatkozo jogasz szerint ha keszuleket is vettel kedvezmenyesen,akkor nem,ha csak az elofizetes miatt vallaltal be huseget akkor igen.
2012. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
én is épp tegnap vetettem fel a témát, én beszéltem egy ügyfélessel aki megerősített abban hogy lehet bontani szerződét...nekünk mondjuk van kedvezményes sms és csaléági opció is..ezek is változnak most, tehát én pl válthatok, ha te csak a készülék miatt válaltál hűséget akkor te nem
2012. máj. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Ment a zöldkéz.
2012. máj. 31. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Jogszabályi változások és gazdasági változásokra hivatkozva ( és még kismillió dologra) bármikor emelhet tarifát egyoldalúan a voda, ez benne van a szerződésben. Ettől elállni lényegében akkor tudsz, a hűségnyilatkozat alatt, ha a szerződés kötéskor a szolgáltató kedvezményes percdíjakat biztosított neked, amit most emelnek. Tipikusan nem ilyen, ha készüléket veszel 2 év hűséggel.

Azonban a vodánál készülő díjszabás szerintem nincs összhangban az adóemeléssel ( 180 ft- al emelik az 50perces csomagom, amiben elvileg 40*2=80 ft adó kellene, hogy megjelenjen), így nem tudom, mennyire elfogadható, hogy a fenti érvek miatt változtat ennyit,, holnap felhívom őket,de az tuti, hogy ha nem sikerül, valahogy továbbviszem a dolgot, egyrészt, mert, mint írtam, nagyazáremelés, és már amúgy is elegem van, hogy 1750ről indultam egy éve, most meg 2500 felett lesz a havidíjam, amikor a T-nél az akkor 1850-es előfizetés még mindig annyi, másrészt meg egy fideszes képviselő mondta, hogy "Ha az egyik cég azt mondja nekem, hogy rám hárítja a telefonadót, akkor fogom magam, odébb állok, és egy másik társaságnál kötök szerződést", na akkor tessék ennek megteremteni a jogi lehetőségét is.

2012. jún. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ma voltam a vodánál. Azt mondták, aki 2012.01.01 előtt vásárolt hűségre, az felmondhat kötbér nélkül. Az indoklás az volt, hogy aki idén vette, az már tudhatta, hogy lesz adó. Ennek az indoklásnak semmilyen (jog)alapja nincsen, azonban ez engem nem nagyon érdekelt, tavaly vettem. Amikor mondtam, hogy akkor elállok, be kellett telefonálni a központba ( az ügyintézőnek), aztán odaadták nekem a kagylót. A központból jelentkező ember pár kérdés után ( miért akarok felmondani, stb) javasolta, hogy inkább menjek alacsonyabb havidíjú csomagba ( épp a magas havidíj volt az, amiért el akarok állni), először a Kontakt 1-et javasolta, majd azt mondta, van egy nem publikus csomag, amibe átmehetek, hűség nélkül. Mint utóbb kiderült, a hűség nélkül azt jelenti, hogy megmarad az eddig is meglévő hűségem, csak plussz hűséget nem kell aláírni. Ennek a nem publikus csomagnak az előfizetési díja 1470 forint,ami július egytől máris 1670Ft-ra emelkedik, teljesen lebeszélhető, 37 ft/perc díjjal. Amikor mondtam, hogy maga a hűség is probléma, esetleg anélkül belemennék. Ekkor jött a "tartsa a vonalat" duma, majd 3-5 perc után közölte, hogy az nem megy. Szóval marad az előfizetés megszüntetése.

Ennek egyik módja az lett volna, hogy a számom elveszik, és megszűnök vodás lenni, a másik ( amit választottam), hogy ezzel a számmal maradok feltöltőkártyás. El is kezdte intézni a dolgokat az eladó. Lényegében az történt, hogy vettem egy új sim kártyát 1 ft-ért, valamint aláírtam egy szerződést vitamaxos ( feltöltőkártyás) csomagra. [ A szerződésben van egy rész, ahol alá kell húzni, hogy mihez járulok hozzá, mihez nem ( telefonkönyvben szereplés, reklámok,...), azt mondom: Ezeket húzzam alá? mire az eladó azt mondja, hogy nem kell. Erre mondom, de ide van írva, hogy kell. Erre flegmán odavágja, hogy "akkor húzzad". Szóval már ezzel is volt problémám.]

Amikor a végén szépen pislogott az eladó, megemlítettem, hogy várom a papírt, hogy a hűség, meg maga az előfizetési díj megszűnik. Erre azt mondja, olyan papír nincs. O.o Mivel nem "szerződésbontást" csináltam, mert maradok vodás a saját számommal, csak kártyásban. Arra, hogy ezt esetleg a bíróság előtt mivel tudom igazolni, ha mégsem így lesz, azt mondta, ő csak ilyen papírt tud adni. Az új, kártyás szerződésen amúgy is rajta van a telefonszám. Igen ám, tollal, csak úgy ráfirkantva. -.- Úgyhogy most csak reménykedni tudok, hogy így lesz, ahogy mondták.

Illetve, az egyetlen dolog, ami arra utalhat, hogy a hűség megszűnik, hogy az új szerződésben benne van az új sim kártya száma, a sim kártya számláján meg rajta van, hogy a régi számomhoz tartozik, és feltöltőkártyás. De ezzel én nem vagyok nyugodt, mindenesetre remélem, nem vágtak át.

Egyébként azért akartam feltöltős lenni, hogy ne vesszen el a számom és át tudjam vinni másik szolgáltatóhoz.


Lényeg: Aki nem idén vállalt hűséget, annak elvileg felbontják a szerződését kötbér és veszekedés nélkül.

2012. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bár nem én vagyok a kérdező, pontosan ebben a cipőben járok, kösz a kimerítő, értelmes válaszodat!
2012. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A vodafonnál bárki felmondhatja május 31 után 8 napig : [link]
2012. jún. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, időközben már én is tudok tájékoztatást adni, mert ma voltam bent a vodafone-nál, ahol a szerződést nem engedték felmondani, mert a csomagban volt net-adatforgalom is, amelyet nem érint az árváltozás. Viszont válthattam olcsóbb díjcsomagra, így kontakt1-es csomagra váltottam, ami 2200.-ft lesz az áremeléssel együtt. Ez még mindig sokkal kedvezőbb, mint a 6700.-ft, amint eddig fizettem.. remélem én is tudtam segíteni valakinek.
2012. jún. 2. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!