Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lehet a telefon hibája?...

Mi lehet a telefon hibája? Szériahiba vagy az akkumulátorral van gond?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2hete vettem egy új Samsung Galaxy s2 mobiltelefont. Miután hazahoztam kikapcsolt állapotban feltöltöttem. Nagyon jól működött körülbell másfél hétig, a készenléti ideje is nagyon magas volt ( körülbelül 10%-ot merült 30óra minimális használattal) Aztán egyszercsak fordult a kocka, több gond is jött egymás után az egyik pillanatról a másikra.

- Az akkumulátor készenléti ideje rohamosan elkezdett csökkeni 100%os feltöltés egy éjszaka ( semmi használat alatt) teljesen lemerült még bekapcsolni se lehetett.

-Elkezdett lassulni és laggolni a telefon főmenüje és egyre sűrűbben lefagy( akár alkalmazás közben, vagy csak simán miután kinyitam a képernyő zárat) Ilyenkor semmire nem reagál csak az aksi kivételével tér magához, de máris 10-20%-ot veszít az aksi állapotából. Ez mostmár legalább napi szinten de van hogy többször is előfordul.

-Múltkor kihúztam töltőről, egyszercsak elkezdett kivilágosodni a képernyő egyre fehérebb lett és nem reagált a mobil. Ki kellett szednem az aksiját erre majdnem teljesen lemerült.

-A menüben és mindenhol észrevehető lassulás. Eddig az akkumulátor kihasználását figyeltem 40% körül volt a kijelező és utána jött a többi. Most megnéztem és 90% volt az android rendszer de nem futott semmilyen alkalmazás.


Azt még hozzáteszem, a fényerő minimumon van mindig, wifi,gps,alkalmazás folyton be vannak zárva és a ramot is mindig ürítem. Adathálózatot is mindig kikapcsolom. Remélem egy hozzáértő tudna véleményt mondani és esetleg segíteni. Egyébként a napokban fogom visszavinni mert még egy éves garanciám van rá. Köszönöm szépen a segítséget.



2012. jún. 2. 14:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Erős battery drain. 99% hogy valamelyik alkalmazás okozza, az akadás azért van mert teljesen leterheli a rendszert, és ez mellet nagyon nagy mértékben szívja is az aksit, csinálj egy Factory reset-et(gyári adatok visszaállítása) ezt úgy tudod elérni hogy felteszel egy Recovery-t. ezzel elveszik minden telefonszám és külsőleg feltelepített alkalmazás úgy hogy csinálj biztonsági mentést a telefonkönyvről, lehet külön menteni az SD kártyára is, onnan semmi se fog elveszni. remélem ez segíteni fog,ha bármi kérdésed van írj privát üzenetet.
2012. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!