Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung S5230 telefonon...

Samsung S5230 telefonon hogyan tudnám feloldani a SIM zárat az eredeti SIM kártyával akár?

Figyelt kérdés
A gyerekemé volt, most kapott újat, és én akarom használni. Annak idején mobilkövetést állítottam be rajta, hogy ha ellopják az iskolában, küldjön egy sms-t a telómra. Nem emlékszem, hogy SIM zárat állítottam volna be, de lehet hogy a mobilkövetéshez kellett. Most ugyanannak a szolgáltatónak a SIM kártyáját beleteszem (T-Mobile) és egyből a SIM jelszót kéri. Visszatettem a régi SIM kártyát, amivel kódolva volt – ha volt – és akkor minden működik, de a beállításokban nem tudom a SIM zárat kikapcsolni, csak ha megadom az eredeti kódot. Persze próbáltam mindenféle számvariációkat, amiket szoktam használni, meg amik alapbeállítások szoktak lenni (4 db 0, 1234, stb.) Hívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondták csak szerviz segíthet szoftverfrissítéssel, de nem akarok rá költeni, mert nem ér annyit a telefon.

2012. jún. 4. 08:20
 1/2 anonim ***** válasza:
igen, amiatt kéri, hogyha ellopják, és idegen simkártyát tennének bele, akkor ne tudják használni, csak ha tudják a jelszót. otthon is lehetne csinálni egy visszaállítást, de nem hinném, hogy megvan a megfelelő tudás, szóval szervíz biztosabb.
2012. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"otthon is lehetne csinálni egy visszaállítást, de nem hinném, hogy megvan a megfelelő tudás, szóval szervíz biztosabb"

Tudom, hogy a szerviz a biztos, de én el szoktam boldogulni az elektronikus cuccokkal, ha tudom a módját, úgyhogy megpróbálnám, mert mint írtam, nem költök erre a telefonra mittudomén 5000 Ft-ot. Karcos a kijelzője, az egész telefon nem ér pár ezer forintnál többet, de én azért szeretném még használni.

A neten találtam RESET kódokat, de inkább olyan tippeket találtam, amivel hálózatfüggetleníteni lehet a telefont, viszont azt nem akarom.

2012. jún. 4. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!