Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki és honnan hívogathat...

Ki és honnan hívogathat rejtett számról?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 3 napban nagyon "népszerű" lettem. Naponta 5-6- szor csörög a telefonom, de a hívót soha nem írja ki. A készüléken az jelenik meg, hogy VISSZATARTOTT (gondoltam biztos valami barát, rokon, mert korábban is volt már olyan, hogy ilyen VISSZATARTOTT számról ők hívtak). Első nap még 2 hívást felvettem, de az illető, aki hívott ezután azonnal lerakta, bele sem szólt a telefonba. Azóta nem merem felvenni a telefont, mert az interneten olvastam olyan különféle dolgokról, hogy le tudják szedni a számládról a pénzt vagy valami iszonyatos számlát csinálnak a nevedre. Amúgy lehetséges ez, hogy ismeretlen hívásokkal, ha felveszem a hívást, nekem számláznak? Én feltöltőkártyás vagyok, mindig 3000Ft-ot töltök mobilra...

Ki lehet-e deríteni, hogy ki hívogat? Mert egy idő után ez már a zaklatás bűncselekményi kategóriáját is ki fogja meríteni...

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!


2012. jún. 8. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez valóban gyakori kérdés itt.

Magában a rejtett számban semmi különleges nincs. Ez egy szolgáltatás. Az én hívásomat sem jelzi ki másoknál a készülék. A felhív, felveszed, nem szól bele is megmagyarázható, bár nem illik. Lehet, rájött rossz számot hívott és kinyomta, de mondta, hogy bocsika.

Ez a rendszeres hívogatás, amit írsz lehet zaklatás is. Kérdés, ahhoz elegendő-e, hogy az ügyészség nyomozást rendeljen el. A hívó adatait viszont neked nem fogják kiadni semmiképpen sem.

A számlacsinálós változatról magam is hallottam, de nem tudom, UL, vagy valós.

2012. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ...de az a baj, hogy szerintem naponta 4-5-ször nem hívhat valaki véletlenül...és 4-5 ször sem lehet nagyon félretárcsázni...beleszólni sincs amúgy időm, mert mihelyst felveszem, már le is rakta 1-3 másodperccel később...

Nyilván van olyan, hogy félretárcsáznak, és azok legalább a legtöbb esetben mondják, hogy Kiss Jóskát keresik...de ez a hívó, mint írom még be sem mutatkozik...

Ellenségem nincsen és jelenleg olyan hölgyemény sem, aki a szerelmével zaklathatna...

2012. jún. 8. 11:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Vedd fel mindig, akkor legalább tőle von le pénzt és megunja. Bejövő hívásért tőled nem vonnak le.
2012. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A válaszom másik felében írtam a zaklatásról is. Azt átugrottad? Megpróbálhatsz a rendőrséghez fordulni, talán tesznek is valamit. A három nap, napi 5-6 ilyen, hogy elegendő-e a nyomozás elrendeléséhez, nem tudom. Ha nem szűnik meg a továbbiakban sem, akkor gondolom, megindul a gépezet. Arra figyelj, hogy az ügy érdekében ne mondj többet, mint a valóság, ne nagyítsd fel a dolgot. (Gondolom, nem tennéd, de talán jobb, ha mondom.)

Előttem szólónak: elvileg igazad lehetne, de van olyan bejövő hívás, amiért fizetni kell. SMS is.

2012. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet neked számlát csinálni úgy, hogy téged hívogatnak Ez biztos. Meg aztán az emberek nagy része nem is szórakozik olyannal, hogy hívogat ismeretleneket, és nem szól bele. Viszont ellenőrizd a telefonodat, hogy nem e saját maga generálja ezeket a hívásokat, vagy eleve lekapcsolja a hívót a készülékedről.
2012. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jut eszembe!

A jómultkorjában nekem is volt valamilyen technikai problémám, amire nem tudtam rájönni, hogyan, meg miért. Felhívtam a szolgáltatómat, és ő elmagyarázta, mit, hogyan. Tapasztalt fiúk vannak ott, és nem kerül semmibe. A Te problémádra is biztosan tudnának megoldást.

2012. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem Samsung telefon, amin van "álhívás" funkció?Csak tipp.
2012. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5: Ez csak egy példa:

[link]

Egy másik, itt sms-ről írnak:

[link]

2012. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

4-es hozzászóló: Igen, olvastam a másik felét! Nyilván, ha nem szűnnek a hívások, akkor rendőrséghez fordulok...Ma amúgy hála az égnek, csak 2 hívás volt...


5-ös hozzászóló: Rendben, köszönöm a tanácsot!


7-es hozzószóló: Nem, Sharp márkájú.


8-as hozzászóló: Átolvastam nagy részét, de én nem regisztrálgattam soha ilyen helyekre...főleg nem csengőhangokért. Na meg a telefonszámomat soha nem adom meg, írom fel ismeretlen helyekre...


Köszönöm mindenkinek a javaslatokat!

2012. jún. 8. 21:20
 10/10 anonim ***** válasza:
A 8. nem neked, hanem 5-ösnek szólt arra, hogy nem lehet olyan, hogy hívás fogadásáért fizetni kellene.
2012. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!