Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mindennapos töltés árt a...

Mindennapos töltés árt a telefonnak?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan telefon, hogy mindennap lemerül (sajna ma a legtöbb ilyen, főleg az Androidosok közül), akkor muszáj tölteni mindennap, és ezt a gyártók is tudják.
2012. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A telefonnak nem, de az akkumulátornak igen. Megrövidíti az élettartamát.
2012. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem árt az akksi élettartamának. Kb. 4000 töltésciklust bír egy Li-ion akksi, és kuka.Ezt tökmindegy milyen időközönként végzed el, naponta, vagy kétnaponta, esetleg három, nem számít.Egy töltés ciklus = 0-ról 100-ra töltés 1 alkalommal = 2X 50-ről 100-ra töltés = 1x 60-ról 100-ra + 40-ről 100-ra = stb.


Úgy persze rövidebb az élettartama, hogy a hardver a 100-os töltöttségi szintet egy nap alatt lezabálja, vagy elég neki 2-3 napig.Az élettartam rövidítés max így értelmezendő, ez meg a telefon hardverétől függ.

2012. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Iphone 4-ről van szó
2012. jún. 18. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:

"Kb. 4000 töltésciklust"

Ezek a számok szerinted jók?

Akkor számolok Neked egy picit: a 4000 ciklus az kb. 11 év, ha minden nap töltöm, ugye?

Láttál (tudsz olyan) olyan laptopról, mobilról, amelyik első akksijával megérte ezt??

Mutasd meg nekem is!!

2012. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lécci most ne legyen ebböl vita aztszeretném tudni hogy van egy Iphone 4-em és árt-e neki ha mindennap töltöm .Nem kell számolgatni.Köszönöm
2012. jún. 18. 18:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak a kifejezés nem jó. Nem árt neki, csak elhasználódik tőle. Hogyan kerülheted ezt el? Kiveszed az akkut és csak nézegeted, milyen jó ki akku. Pár évig bírni fogja, de így is tönkremegy.
2012. jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem (bár lesznek vitatkozók)..

Az én telefonom (mégcsak nem is Iphone) másfél éves (Androidos) az első évben szinte mindennap rajta volt a PC-n (közben töltődik ugye), nyaggattam is rendesen, mostanában átlag 2 naponta kerül rá (nem azért mert lemerült, de ha SMS-t írok PC-n keresztül kényelmes), de teljes töltéssel ha szinte nem is telefonálok (van olyan) elmegy 5 napot, ami tök jó.

Ha kibír még egy fél évet (miért ne, lesz az több is!), akkor azt mondom, megtette a kötelességét...

Ez itt fenn nem gyári ajánlás, valakinek a rögeszméje, hanem tény, gyakorlat...

2012. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!