Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » El lehet rontani a mobilomat...

El lehet rontani a mobilomat rootolással?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy el lehet-e véglegesen rontani a Sony Ericsson 'Live with Walkman' (WT19i) telefonomat egy rosszul elvégzett rootolással. Kezdő vagyok a témában és hiányoznak ezen ismereteim, de mindenképp szeretném saját igényeimhez igazítani mobilomat.

El tudom úgy rontani a telefont, hogy az javíthatatlanná váljon? Egy sikeres rootolás után vissza lehet rakni rá az eredeti rendszert minden rootolásra utaló nyomot eltüntetve? (Félek, hátha kell még szervizeltetni!)



2012. jún. 20. 00:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

El tudod rontani, akár úgy is, hogy be se kapcsoljon. :)

Rootolás után vissza tudod állítani az eredeti dolgokat.

2012. jún. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Mekkora rá a kockázat, hogy ilyen következzen be, hogy be sem tudom kapcsolni? Nagyon bénának kell lenni ahoz?

Van egy haverom aki rootolta Xperia X8-asát és több rendszert is futatott már rajta. Ő tudna nekem segíteni, csak hát félek, hogy így is elrontom.

Tehát mekkora rá a kockázata, hogy véglegesen búcsút inthetek szeretett telómnak?

2012. jún. 20. 01:24
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha tapasztalt ember csinálja, semmi.
2012. jún. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


1 kattintással lehet ezzel rootolni, de ha a telefon szoftverének a buildszáma .62-re végződik, előbb vissza kell tenni flashtool-al egy korábbit, mert a .62-est nem lehet rootolni, csak a korábbit.

2012. jún. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen ha mindent úgy csinálsz, ahogy le van írva és a telefonod teljesen fel van töltve, akkor nem kéne, hogy gond legyen.
2012. jún. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Úgy terveztem, ha megérkezik a hivatalos ICS, azt kipróbálom még, aztán lecserélem egy rootolt Gingerbread-re.

Ha már ICS van a mobilomon, hogy tudom ezt megtenni? (Kicsit el vagyok veszve! Próbálom értelmezni a dolgokat.)


Tehát első lépésként majd downgradelni kell a hivatalos ICS-et hivatalos Gingerbread-re? Ezt még megtehetem hivatalos kereteken belül, vagy a Sony Update Service / Sony PC Companion csak a legfrissebb ICS-et fogja felajánlani nekem? Azután flash-elem 4.0.2.A.0.58-es build-re és root?


Vagy nincs is szükség erre, mert:

a meglévő hivatalos ICS-et is tudom majd flash-elni Gingerbread-re 4.0.2.A.0.58-es build-el és utána rootolni?


Bocsi, ha hülyeségeket írtam volna, próbálok tájékozódni az ismeretlen. Szívesen fogadok építő jellegű okítást!

2012. jún. 20. 15:05
 7/16 anonim ***** válasza:

Namost:

Tételezzük fel, hogy most a telefonodon a 4.0.2.A.0.62-es rom van fent. Ezt nem lehet rootolni, ezért kelleni fog a 0.42-es. Ezt feltenni csak flashtoolal lehet ingyenesen. Ez viszont kezdőknek nem veszélytelen, mert elég egy rossz helyre tett pipa, vagy egy rosszul kiválasztott rom, és máris megvan a baj. Mivel én is tulaj vagyok, és már csináltam, ha szeretnéd megpróbálni, le tudom írni/tudok adni leírást, mit és hogy.

2012. jún. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ez viszont kezdőknek nem veszélytelen, mert elég egy rossz helyre tett pipa, vagy egy rosszul kiválasztott rom, és máris megvan a baj. "


Milyen baj?

Nem lehet vele elrontani. Ha valaki rosszul választ egy romot, semmi akadálya, hogy másikat letöltsön és újrakezdje a flashelést...

2012. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, érdekelne a részletesebb segítséged!

Egy dolgot azért még szeretnék tisztázni előtte: hogy tudok majd a meglévő hivatalos nem rootolt ICS-ből rootolt Gingerbread-re váltani?

Am sikerült beszerezni ezt a fájlt: Live with Walkman WT19_2.3.4 Telenor HU_4.0.2.A.0.58.ftf, gondolom ez a megfelelő.

2012. jún. 25. 13:24
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

GB ROM:

Igen, tudsz majd váltani. Nos, kezdjük az elején:

-Minden adatot ments le, ami fontos!

-Töltsd le a Flashtool nevű progit.

( [link] )

-Telepítsd, de jegyezd meg, hová települt.

-Miután kész, másold a letöltött Rom-ot (jelen esetben 4.0.2.A.0.58) a program mappáján belül a "firmwares" nevűbe. Fontos, hogy a ROM ki legyen csomagolva! (Nézd meg a kiterjesztését, ftf kell, hogy legyen)

-Indítsd el a Flashtoolt.

Ahogy elindul, látni fogsz egy villám ikont (Flash). Arra kattints.

-A megjelenő ablakban válaszd a flashmode nevű opciót, és lépj tovább.

-Ismét előjön egy ablak, ám ez már bonyolultabb. (Csak ránézésre) Itt a "Select a Firmware" listában válaszd ki azt a ROM-ot, amit az imént másoltál be a program egyik mappájába. (A "device" sorban vagy WT19i, vagy Live with Walkman kell, hogy szerepeljen, a Version sorban pedig 4.0.2.A.0.58-nak a te esetedben.)

Miután kiválasztottad, nézz rá a "Wipe" részre, és pipálj be mindent. Az alatta levő összes Exclude, és Misc lehetőség mellől szedd ki a pipát, ha lenne!

-Kattints az OK gombra.

-A gép egy kis gondolkozás után ismét egy ablakot dob ki majd, de csak utasításokkal. Ezt kéri:

-Kapcsold ki a telefont

-Csatlakoztasd az USB kábelt a géphez.

-Most tartsd lenyomva a telefonodon a hangerő LE gombot.

-Miközben tartod a gombot, csatlakoztasd a mobilodat a kábelhez.

-A mobilon egy zöld led fog folyamatosan világítani, ez jelzi, hogy a telefon flash módban van.

-A program elkezdi feltenni a ROM-ot. Ez idő alatt ne nyúlj a telefonhoz, és ha lehet, a gépet se használd intenzíven, mert ha lehúzod a mobilt/megfagy a gép, az minimum szerviz.

-Amint végzett (Kb 5perc) írni fogja, hogy "Device connected in flash mode".

-Most húzd le a telefont, és kapcsold be. Menj végig a telepítőn, majd állítsd be ezeket a telefonon:

-USB hibakeresés: Be

-Álhelyek: Be

-Képernyő kikapcsolása: 10perc

-Ha ezek megvannak, simán csatlakoztasd a telefont a géphez, de ne zárd le a képernyőt!

-A flashtoolban nyomj a lakat (Root) ikonra, és a gép elkezdi rootolni a mobilod. Egyszer újra is fogja indítani, de ennek így kell lennie. Újraindításnál várd meg, míg a flashtool azt írja "Root acess Allowed"


ICS telepítése:

Először a bejáratott módszert linkelem be. Ha ezek alapján nem megy, akkor szólj, és leírom én a menetét.

www.forum.se-portal.hu/viewtopic.php?f=110&t=15437


Bármiféle anyagi kárért felelősséget NEM tudok vállalni, ezért saját felelősségedre csináld!

2012. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!