Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ahogy itt olvasgattam, a WP...

Ahogy itt olvasgattam, a WP alapú telefonok (pl. Nokia Lumia-k) hátránya elvileg csak annyi, h nem működik rajta a bluetooth?

Figyelt kérdés

Régóta nézegetem a telefonokat, de sajna Nokia mániás vagyok :) mást nem szeretnék venni.

A Lumia 800 kicsit megfogott (bár ahogy nézegettem, csak formai - és persze árbeli - különbség van a 710 és a 800 között), de a bluetooth probléma miatt nem merem megvenni. Írtátok, h lehet lesz rá vmi megoldás - ha jól emlékszem, a napokban van terítéken, nem? Ha lenne vki olyan kedves, felvilágosítana, hogy hol tart a dolog?

És mégegy kérdés: Lumia 900-ról mi a véleményetek?


2012. jún. 20. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A WP-s telefonoknak nem csak a Bluetooth a hátrányuk, hanem hogy nem lehet adattárolóként használni, illetve hogy nem lehet csak úgy lejátszani velük mp3-at, avi-t, stb., hanem a Zune programmal kell rákonvertálni, szóval egy kicsit körülményes, akárcsak egy sima csengőhang beállítása is!

Tegnap volt a WP8 leleplezése, és erre a verzióra már sokat változott előnyére a rendszer, de sajnos egy az egyben nem tudják megkapni a Lumia készülékek, csak egy arra hasonlító WP7.8-as frissítést! Ajánlom figyelmedbe a mobilaréna oldalt, ott minden friss információt megtalálsz.

A Lumia 900 pedig szinte semmivel sem jobb a 800-nál, annyi, hogy nagyobb kijelző, előlapi kamera, NFC, de ez nem ér annyit mint amennyivel drágább!


Egyébként én is már megszámolni sem tudom hogy mióta használok Nokia készülékeket, és a "halott" titulusa ellenére én ajánlanám neked a különc N9-et. Ezen ugyebár egy egyedülálló, és nagyon innovatív rendszer fut, a MeeGo. Eszméletlen közösségi integrációval, felhasználói élménnyel, és külsővel rendelkezik. Nagyon sok lehetőség van testreszabhatóságra is! A "halott" titulust pedig azért kapta, mert ahogy megjelent, nem sokkal később történt meg a bizonyos Nokia-Microsoft szerelembe esés, és azóta szinte feledésbe került a Nokia részéről. Persze jött már a megjelenése óta 3 frissítés, és már nem sok javítani való van rajta, de kérdéses a jövője a Microsoft nyomása mellett. Ez azzal is jár, hogy a hivatalos alkalmazások fejlesztése sem árasztja el a MeeGo közösséget, de a rendszer nyíltságának köszönhetően már számos nagyon hasznos külső alkalmazás és mod került kiadásra a telefonra, tehát ha a Nokia nem is tartja életben, a MeeGo közösség igen! Az alap alkalmazások természetesen elérhetőek, és lázasan dolgoznak más platformon működő dolgok portolásán is!!


Ha van még valami konkrét kérdésed, szívesen válaszolok ;)

2012. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Húúú, köszi szépen a kimerítő választ :)

Nem vagyok egy nagy telefonmágus, csak lassan aktuális lenne a csere - már 4 éve használok egy 6120c-s Nokiát és nagyon szeretem, de ez ugyebár már "kőkorinak" számít, nem jó rajta netezni sem...stb.

Bíztam abban, h lesznek új készülékek, fejlesztések a sima nyomógombos variációknál is, de úgy tűnik meg kell barátkozni az érintősökkel :)

Azért gondoltam a WP alapúra, m azt hittem, hogy hamarosan csak ilyen telefonokat fognak piacra dobni és ha nem szeretnék fél évente telefont cserélgetni, akkor talán olyat kellene venni, ami egy db-ig használható lesz - bár közel sem biztos, h a következő annyi ideig bírja majd, mint a mostani...

Az N9-et nézegettem régebben - mostanra csak annyi a bajom vele, h Telenornál venném, csak készüléket, szám nélkül és ott már nem kapható ebben a formában :(

Lehet várnom kellene még, h merre veszik az irányt a Nokiák. Bár az utóbbi időben nem vagyok annyira elájulva tőlük...sokan dícsérik a Samsungokat - de ha 1x a Nokiához ragaszkodnék...:)

2012. jún. 21. 14:33
 3/12 anonim válasza:
mi az hogy nem működik? Nem lehet pl. fotót küldeni más telefonra vagy adatot másolni bluetoothtal?
2012. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Így van, nem használható a Bluetooth, csak névjegyzék küldésére (mint anno x ezer éve, amikor megjelent a technológia, vicc), és nem lehet se avi-t, se mp3-at rámásolni és lejátszani, ugyanazt a tortúrát kell eljátszani vele, mint az iPhone-okkal.


Szerintem várj őszig, addig remélhetőleg kidobnak egy WP8-as Lumia-t, elég sok újdonságot hozott ez a verzió, de tudtommal az előbb említett kötöttségek még megvannak! Olvass utána mobilaréna.hu oldalon, minden friss infót leírnak részletesen! ;)

2012. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olvasgattam a mobilarena.hu oldalt - a hiba bennem van, tudom, de mintha japánul lenne nekem :) na jó, azért van, amit értek :)
2012. jún. 21. 17:44
 6/12 anonim válasza:
Az mit jelent,h.a Lumia nem támogatja az Adobe Flasht? Mit nem képest a netröl megjeleniteni enelkül,pl.? YouTube meg ilyenek?
2012. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Így van, illetve teljesen flash player-rel működő oldalakat és a hirdetéseket sem jeleníti meg.
2012. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Pedig ez azért elég alapvető, nem? mi az oka ennek? Azt hiszem, annyi hátránya van ennek a WP-s Lumiának, hogy teljesen leteszek róla... Pedig a 4,3-as kijelző pont ideális lenne, meg a képe is szép állítólag, és a dizájn is a legszebb az összes ma kapható okostelefon között.
2012. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt is az N9-től kapta, viszont abban a telefonban nincsenek ilyen jellegű korlátok, a MeeGo egy nagyon jó rendszer!
2012. jún. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 9:22-es válaszoló!

Sajnos azt hiszem én is erre az elhatározásra jutottam :( még jó, h kicsit nézelődtem/érdeklődtem, mielőtt elszaladtam megvenni...

2012. jún. 22. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!