Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Ericcson Arc S akkumuláto...

Sony Ericcson Arc S akkumulátorát hogyan kell kisütni?

Figyelt kérdés
Feltettem töltőre, megvártam míg 100%-os lesz, levettem, amikor kiírta, hogy Feltöltve, de utána ez jelent meg: 100%-KISÜTÉS! De ezután rohamosan, gyorsan merült az aksi, ezért hagytam egész éjszaka! Akkor egy délelőtt kikapcsolva volt (fullos aksival), amikor bekapcsoltam már csa 90% volt! Azóta megint töltöm, és feltöltöm full-ra, leveszem, szintén azt írja ki: 100%-KISÜTÉS! DE ha használom, 5-6 perc alatt megint megy le 4-5 %-ot! Mi a teendő?

2012. júl. 4. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi, ez teljesen normális. A kisütés kb azt jelenti, hogy merül, vagyis nincs töltőn.
2012. júl. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt értem, de normmális az hogy egész nap fent volt töltőn, 100%-os az aksi, és kicsi fényerővel, semmi futó alkalmazással 5 perc alatt lemegy 3-4 %-ot?
2012. júl. 4. 18:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Az akksi tönkrement, vegyél egy újat.

A Kisütés azt jelenti hogy teljesen feltöltöd, órákig rajta hagyod, és utána addig meríted amíg le nem merül teljesen az akksi. ezt a modern akksiknál TILOS megcsinálni, úgysem sikerül. Ha lemerül az Akksi akkor a feszültsége 3V alá is eshet, ami károsíthatja a telefont. Ezt a telefonok nem engedik meg, de 5-10% alá ne nagyon merítsd a Li-Ion akkukat mert nem tesz jót neki. Ahogy az sem, ha órákig 100%-os töltöttségen áll a töltőn.

2012. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem hogy mér ment tönkre? Egy éjszakát hagytam rajta!
2012. júl. 7. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Ettől nem ment tönkre, nemtudom mit vészmadárkodik a második hozzászóló.


Csak hogy tisztázzunk pár fogalmat:

Amikor a telefonod azt írja ki, hogy kisütés, az azt jelenti, hogy akkumulátorról üzemel.


Amit a másik hozzászóló írt, azt is kisütésnek hívják, a régi akksiknál kellett megcsinálni ( kb 10 évvel ezelőttieknél). A maiaknak valóban nem tesz jót, ha a töltöttség nagyon leesik, de azért nem kell beszarni akkor sem, ha a teló kiírja, hogy az akksi lemerült, és kikapcsol.. Mert még ekkor is van az akksiban némi szufla.


Azonban a kérdésedből világosan látszik, hogy az akksit nem merítetted le és hagytad úgy egy fél hétre, így az akksi emiatt nem mehetett tönkre.


Nem tudom, a kérdésben te mire gondoltál, de ha az utóbbira, akkor azt még véletlenül se tedd meg.

Ha csak a képernyőn megjelenő kisütés szó kavart be, akkor most megtudtad, hogy mit jelent.


Továbbra is azt mondom, hogy lehet normális jelenség is. Vedd le szépen a töltőről, kapcsold be és nézd meg, mennyire merül hosszú távon. Mert gyakran a telefonok csak akkor tudjál pontosan megmondania töltöttséget, ha már egyszer lemerült az akksi.

Ha normál használat melett kibírja az egy napot, akkor rendben van.

Normál használat alatt persze nem arra gondolok, hogy max fényerőn játszol vele naphosszat.:D

2012. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!