Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » "Egészséges" a telefonnak ha...

"Egészséges" a telefonnak ha gyakran újratelepítem az Android operációs rendszerét? Vagyis pontosabban: visszaállítom a gyári állapotra elég gyakran, mert mindig összegyűlik egy csomó szeméttel, és zavar!

Figyelt kérdés
Sony Ericsson Xperia Arc S-em van! Szinte 2 naponta visszaállítom a gyári visszaállítást! Nem lesz gond a későbbiekbe, nem lesz a telefonnak semmi baja? Nem káros?
2012. júl. 4. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Mégis milyen szeméttel gyűlik össze?
2012. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minek?

Alkalmazásokat tudod törölni, cache-t tudod törölni, sd kártyárol tudsz törölni, híváslistát, sms-t tudsz törölni, akkor minek?

2012. júl. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert egybe komputeren tudom hogy semmi felesleges sz*r nincs a telomob. De akkor ha nem tesz jót neki akkor nem telepíthéten mindig újra.
2012. júl. 5. 14:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Igazából teljesen fölösleges. Ami szemét összegyűlik attól enélkül is meg tudsz szabadulni.
2012. júl. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A linux nem Windows. Nem fog gigabyte-nyi helyeken DLL-eket tárolni, így nem kell újratelepíteni sem.

A telefonnak semmi baja nem lesz tőle.

2012. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De akkor a felesleges cuccokat hogyan tudom törölni? (pl ilyen hülye mappák az sd kártyán meg a telefon memóriáján, mindenféle ismeretlen fájl meg egy csomó alkalmazás, amit kitörlök, de még mindig rajta vannak, mert jelzi, hogy megmaradt egy bizonyos része, ami xy MB-t foglal)
2012. júl. 7. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:

A kártyán lévő mappák egy gyári visszaállítástól nem fognak eltűnni. Azt vagy formázod vagy letörlöd. Letörölni meg egy fájlkezelővel egyszerűen meg tudod tenni.

Ismeretlen fájlok: Attól, hogy nem ismered még lehet fontos. A telefonmemóriából nem igazán kéne kitrölöni semmit, mert lehet kell a rendszernek illetve valamelyik alkalmazásnak (mellesleg ehhez a memóriához hozzá se lehetne férni).

Törölt alkalmazások: Ha még ott van az alkalmazások kezelése menüpont alatt akkor biztos nem lett letörölve. Ezért is írhatja ki, hogy még foglalt egy kis helyet.

Az amúgy ténylegesen szemetet egy cache cleaner segítségével könnyen, gyorsan meg lehet oldani.

2012. júl. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én havonta szoktam gyári visszaállítást csinálni, baja nem lesz tőle. Van, akik kifejezetten ajánlják is, de egyébként nem kötelező :)

Nekem annyiban hasznos a dolog, hogy néha megesik, hogy az akksi indikátora kicsit megbolondul huzamosabb idő után (csak annyi, hogy van hogy mondjuk 80%-on elvan fél órát, utána meg lemegy hirtelen 78-ra, ami azért idegesítő tud lenni, ezt szokta orvosolni a visszaállítás nekem.

2017. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!