Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Azonosítás telefonszám alapján...

Azonosítás telefonszám alapján? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valaki az egyik mobilszolgáltatónál dolgozik és ki szeretné deríteni, hogy adott telefonszám melyik ügyfélhez tartozik, akkor csak simán beüti a gépbe a számot és a rendszer már adja is ki az adatokat?

Lányom száma ugyanis illetéktelen kezekbe keveredett és az úriember azzal fenyegetőzik, hogy ismerőse által (aki a telenornál dolgozik) lekérdezteti a telefonszám alapján a nevet, pontos lakcímet és majd jól megkeresi.. Az én nevemen van a kártya (feltöltős, ha ez számít) érdekelne, hogy ilyen módon tényleg hozzájuthatna az adatainkhoz? Mert akkor inkább letiltatom a számot amíg nem késő..



2012. júl. 20. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A letiltás azt jelenti, hogy a tudakozó nem adja ki a számot, de ettől az operátor még tudja. Ez nem megoldás.

Hasonló ügyem nekem is volt. Bementem a rendőrségre, de elhajtottak azzal, hogy ha majd többször is ismétlődik, vagy tényleg történik valami, akkor jöjjek vissza. Egy fenyegetés nem fenyegetés, szerintük.

2012. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tényleg meg lehet keresni, csak épp a dolgozókat megbüntethetik, ha kiadják az adatokat. Ha kártyás és nem előfizetéses, akkor nem biztos, hogy benn van a rendszerben a cím, nem tudom, hogy a vásárlásnál meg kell-e adni. Azért szerintem tiltasd le, az a biztos.
2012. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha teljesen letiltatom meg töröltetem, mint pl amikor ellopnak egy telefont? Tehát, hogy az adott sim kártya teljesen működésképtelen legyen, megszűnjön? Akkor is utána tud nézni ugyanúgy? Az szuper, nem tudom mit kéne akkor tennem..
2012. júl. 20. 11:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg kellett adni ugyanúgy minden adatot, ezért is aggódom.
2012. júl. 20. 11:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ezek ilyen szájkaratés kretének.

Nekem pl egy internetes játékban írta egy kretén, hogy visszakeres az IP címem alapján és megver :D Gondolják majd jól beijedsz és kész.


Attól, hogy törlöd, vagy lemondod az adataid szerintem a végtelenségig megmaradnak a rendszerben.

Ha zaklatja, akkor cseréljen számot, egy sim kártya nem kerül sokba... De persze belsős ismerőssel nincs lehetetlen.

2012. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ha a telenornál ilyen adatokkal visszaélnének súlyos bűncselekményt követne el az illető!
2014. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!