Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy Ace 2 vagy...

Granturismo kérdése:

Samsung Galaxy Ace 2 vagy Motorola Defy melyiket vegyem?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Néhány napja keresgélek,kutatok,hogy a két telefon közül melyik telefont válasszam.Egyszerűen nem tudok dönteni a kettő között...A DEFY azért csábító,mert strapabíró,800 MHz es procij, 512 MB RAM eléggé jó teljesítményt nyújt,de a GALAXY ACE 2 viszont màr DUAL PROCIS amiben 2x 800 MHz ketyeg, 756 MB RAMMAL... Tehát így teljesítményileg sokkal jobban hangzik,és az árkülömbség sem olyan nagy...Szeretném,ha írnátok véleményeket,tapasztalatokat,konkrétumokat.Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.Sziasztok

2012. júl. 20. 21:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja,azt elfelejtettem megirni,hogy néha játékra,pl GTA és legjobban internetezni kellene a teló.A DEFY az 7 MB-es az ACE 2 meg 14 MB-es.
2012. júl. 20. 22:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a hardver "belseje" számít, akkor Samsung. Ha a "külseje", azaz kell bírni a strapát, akkor a Defy.
2012. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokat számítana,h a teló nagyon gyors legyen.Az xpreia mini prot ugy megbántam,amikor megvettem,hogy nem szeretnék mégegyszer ebbe a hibába esni,iszonyat lassú,még főzött rommal is.Fontos számomra a megbízhatóság,fagyásmentesség.
2012. júl. 20. 23:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Bármelyikre is essen a választásom,tuti,hogy jobban járok,mint a mini proval,de még is melyiket válasszam és miért?
2012. júl. 20. 23:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyári ROM-mal a Defy egy hulladék. CM7/CM9-cel elég jó, nekem most CM9+4.0.4 van rajta. Ez már alapból 1GHz-re húzza a procit, amit simán elbír, a Defy+ alapból tök ugyanez a ház, ugyanez a proci 1GHz-n, tehát bírnia kell hosszútávon is. Ace 2 Quadranttal 2000 pont körül kap, a Defy így 1GHz-n is csak 1400-at. Viszont elvileg vízálló (szándékosan még nem dobtam vízbe, de öntöttem már rá vizet véletlenül), ütésálló (kiesett betonra a zsebemből, a kijelző nem lett karcos, a műanyagon viszont közelről meglátszik). Ezeket biztos nem bírja ki az Ace.

Fagyásmentesség? Szerintem olyan nem nagyon van. Defy a gyári ROM-mal (2.2-vel is) egy trágya volt, CM7-ből ki kell tapasztalni, hogy melyik a jó (mindenkinek más jó, és számít az is, hogy milyen a kamera benne, 3 féle lehet). CM9-cel egyelőre eléggé stabil, de ez még mind "Nightly", és kicsit bugos (menügombok elfelejtenek világítani). Ace 2-ről meg majd ír tapasztalatot az, akinek olyan van :)

2012. júl. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.ÚGy néz ki a helyzet,hogy a Motorola Defy-nél kötök ki.Arra leszek kíváncsi,hogy a Szolnoki Nagy t-mobilban kapható e még,és hogy részletre ki tudom e hozni...Esetleg erről tud valaki valamit?Vagy esetleg netről meg lehet-e részletre rendelni,mert a tmobile webshopnál ilyen lehetőséggel nem találkoztam.
2012. júl. 21. 02:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Mégegy érv a Defy mellett: nem tudom, hogy tavaly január óta sikerült-e lépniük a szolgáltatóknak ez ügyben, de a Defy-t (akkor még) nem tudták kártyafüggővé tenni :) Én vodafone-nál vettem (természetesen SL megjelöléssel), de máshol is olvastam, hogy nem volt kártyafüggő :)
2012. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most,hogy egy kicsit részletesebben böngészgettem a DEFY vel kapcsolatosan,mégis mindvégig kiütötte a szemem a " + " jel...

Vagy is DEFY + ami már más,mint az elődje.

http://www.youtube.com/watch?v=4dyh8MDpDYY

2012. júl. 21. 10:54
 9/9 A kérdező kommentje:

Választottam...

A Motorola Defy + ra esett a választásom.

A Defy már két éve van forgalomban,nagyon sok panasz nincs rá,de a Galaxy Ace 2 hiába friss,ropogós a piacon, hiába dual procis,és nagyobb a ram benne,mint a Defyben,még is rengeteg negatívum van róla...Sziasztok!

2012. júl. 25. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!