Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi ideig tart egy telefon...

Mennyi ideig tart egy telefon garanciális szervíze?

Figyelt kérdés
A Sony Xperia U-m 1 hét után elromlott, nem hallják telefonálás közben, hogy mit mondok. 3 hete vittem vissza, és még nincs kész a telefon. Lehet ez? Mennyi idő egy szervizelés átlagosan? Van egy olyan érzésem, hogy valami sumákság van a dologban (főleg, hogy papír nélkül, angol töltővel kaptam a telefont, de rendes boltban)

2012. júl. 28. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha annyira rendes lenne a bolt akkor nem így adta volna el neked. Illetve ha így kapod akkor eleve vissza kellett volna vinned, hogy ez így nem okés.

A 3 hét az elég sok. Járj a szerviz nyakára és kezdj el érdeklődni, hogy mégis mi tart eddig.

2012. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2-3 naponta hívogatom őket, de mindig csak annyi a válasz, hogy még nem küldte vissza nekik a szervíz. Ha bejelentem a fogyasztóvédőknél az esetet, akkor van rá esély, hogy visszakapom a telefont? Vagy mit tegyek ilyenkor? Amúgy kaptam egy papírt, hogy szervizelésre átvették a készüléket.
2012. júl. 28. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:

A nokiánál 1 óra a szervizelés. Eddig 2x vittem be a telefont, egyszer wifi gond miatt, másodjára hívásprobléma miatt. Mindkét alkalommal 1 óra múlva mehettem a telefonért, kaptam igazoló papírt is persze.

Szerintem nem normális, hogy ennyi ideig bent van, amikor a régi sonye.-m ment szervizbe, akkor másfél hétig volt távol, de akkor is mondták, hogy ne haragudjak de bevárnak a héten több telefont is és csak úgy viszik fel őket Budapestre, nem egyből, ahogy beadtam. Ez vodafone-on keresztül volt.

Milyen rendes boltban vetted, hogy még papírja sem volt?

2012. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
"Rendes' boltba. Most nevet nem akarok írni, de egy olyan boltban, ahol csak telefonok árusításával foglalkoznak, eredetileg nem tudtam, hogy nincs papír, meg rendes töltő. Azt mondták, hogy a telefonra van rárakva a használati utasítás, mert papíron nagy hosszú, a töltőt meg kicserélték.
2012. júl. 28. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor az én Nokiám elromlott, visszavittem a T-MObilehoz. ahonnan elküldték a Nokia szervízbe. Alaplapot kellett benne cserélni, de így is csak egy hét volt. Ha neked csak a mikrofonja romlott el, szerintem annak talán még hamarabb kész kellett volna, hogy legyen. Ha nem is 1 hét alatt, de 3 hét alatt már biztos. Egyébként hol vetted a telefont, csak nem a gsmline.hu-n?
2012. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Rendes' boltba. Most nevet nem akarok írni, de egy olyan boltban, ahol csak telefonok árusításával foglalkoznak


baromi sok bolt van ahol telefonokat árulnak, de kb. a fele ami ténylegesen rendes és megbízható.

2012. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 2 hét alatt kell megjavítaniuk.Fogyasztóvédelem.
2012. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Pontosan! Fogyasztóvédelmi törvény szerint max. 15 nap lehet a javítás!
2012. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!