Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia N80 készülékem szét/össz...

Adam1c1 kérdése:

Nokia N80 készülékem szét/össze csúsztatásnál nem oldja/nyitja a billentyűzárat. Miért? Lehet szoftveres probléma?

Figyelt kérdés
Használtan vásárolt készülékemnél a vétel óta megvan ez a probléma. Azóta vittem szervizbe többször is, de PL a Klub Nokiánál azt tanácsolták hogy vegyek újat, vagy pedig lecseréltethetem velük a teljes felcsúszórészt, kijelzőstül. Viszont 30 ezer forint alatt nem úsznám meg a dolgot. Egy másik szervizben viszont megoldották a problémám 2000 forintért cserébe, de 2 hétig volt csak jó a készülék, aztán társult hozzá egy érintkezési probléma is. a Billentyűzár oldásáról,zárásáról szóló információs ablak állandóan felvillant a kijelzőn, és nem lehetett től használni a készüléket. Ez később megoldódott, mikor egyik kedves ismerősöm házilag megpróbált kezdeni valamit a készülékkel. Szétszedte, megtisztogatta, és KB ennyit tudott tenni az ügy érdekében, mert nem érti a billentyűzár működését. Elvileg egy szenzorral kellett volna találkoznia ami előtt elhalad egy mágnes és ezt érzékelvén zár a billentyűzet, de ilyesminek nyomát sem látta. Hobbi szinten használnám a készüléket ha minden rendben volna vele. Ehhez szeretném a segítségetek kérni. Ha valakinek esetleg tudomása van róla hogyan működik ez a készülék ilyen szempontból, vagy esetleg volt már hasonló gondja, ill hallott már ilyenről más telefonokkal kapcsolatban, és az megoldódott egy szimpla szoftverfrissítéssel, akkor az kérem szóljon. Azért gyanakszom én szoftveres problémára is, mert amikor épp rendben volt a készülék billentyűzára, akkor a ki-be kapcsoló gomb egyszeri megnyomása után a megjelenő listán elérhető volt a billentyűzet lezárása opció. Most viszont ez teljesen hiányzik a felsorolásból. Fura párhuzam tudom, de mégis így van. Olykor volt hogy1-1 napra magától megjavult a készülék és olyankor ez az opció is elérhető volt a listán. Máskor pedig nem.

#Nokia #retro mobil
2012. júl. 29. 23:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!