Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sima fülhallgató headset helyett?

Sima fülhallgató headset helyett?

Figyelt kérdés
Mobiltelefonnal simán megoldható, hogy headset helyett egy discmanhez való fülhallgatóval hallgassak zenét? Gondolom, ha hívnak, majd ki kell húzzam és a telefonnal beszéljek, de ez nem gond. A kérdéses telefonon 2,5 mm-es jack aljzat van, a fülhallgatóm 3,5mm-es. Elég ha veszek egy sima átalakítót vagy mindenképpen kell valami headset/fülhallgató adapter?
2009. júl. 20. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kell átalakító mert a headset dugója 4 pólusú a discman fülhallgatója pedig 3 pólusú.
2009. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, szóval kell adapter hozzá, a sima átalakító csak ugyanolyan pólusszámú csatlakozó átalakítására jó.
2009. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy ha a jobb és bal hangcsatorna érintkezője ugyanott van a dugón és az aljzaton, a mikrofon érintkezőjének meg nincs párja, akkor az úgy nem jó?

Logikusnak tűnik a válaszod, de azért ezt így még konkrétan megkérdezem.

Ja és ilyen átalakítót árulnak általánosat is, vagy csak drágán a mobiltelefon gyártójától lehet beszerezni?

2009. júl. 20. 13:03
 4/4 A kérdező kommentje:
A dolog megoldódott, máshol kaptam biztató választ, így vettem egy átalakítót, és semmi baj. A telefon felismerte fülhallgatónak (nem headsetnek) és írta is, hogy mikrofonnak a telefon sajátját használjam. (Ami persze kicsit nehézkes, de így olcsón megúsztam.)
2009. aug. 7. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!