Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért indulnak el maguktól az...

Ciramon kérdése:

Miért indulnak el maguktól az alkalmazások Androidon?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy a telefonomon állandóan magától elindulnak az alkalmazások, randomra. Mindig más, olyan amihez hozzá sem nyúltam. Pl. lemerült, bekapcsoltam és hozzá sem nyúltam reggelig. Reggelre futott 3-4 játék, térkép, az összes "google" cucc, zenelejátszók, naptár, számológép. Se adatforgalom se wifi nincs bekapcsolva. Ha valaki tudna segítneni, megköszönném.

2012. aug. 8. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
milyen telód van?
2012. aug. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem tök mindegy milyen telója van?


Kérdező: Az android egy multitasking OS, automatikusan nyílnak meg(amikor kell) vagy záródnak be appok(amikor kell).

Továbbá ne mbiztos, hogy amit épp te megnyitottnak véltél, az konkrétan aktív státuszban volt annak ellenére, hogy ott volt a RAM-ban.Ha passzív/hibernált állapotban van egy alkalmazás, akkor nem csinál semmit, nem eszi a ramot, nem meríti a telefont, hiába véled úgy.

Ami aktív vagy passzív állapotban a ramban helyet foglal az nem véletlenül van ott.A google alkalmazások nagy része eleve kell más appokhoz is, illetve azok állandóan futnak, főleg ha engedélyezted az automatikus helymeghatározást.A játékok valószínűleg passzív állapotban voltak azért, hogy ha megnyitod, onnan tudd folytatni, ahol abbahagytad.És godolom a naptár és a számológép sem magától került a RAM-ba, ahogy a zenelejátszó sem.


Ha annyira zavar, akkor menü-beállítások-alkalmazások-futó szolgáltatások-kiválasztod az adott appot(akár aktív, akár passzív-Leállítás.


Az android így lett kitalálva, nagyon sok dolgod nincs ezzel.

2012. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az android már csak ilyen, jól irt az előttem válaszoló. Amiket látsz, hogy futnak igazából, csak a RAM-ban tanyáznak és nem merítik az akkut, várva, hogy megint meg nyisd őket. Vannak azonban olyan alkalmazások is amik nem tétlenek, hanem dolgoznak a háttérben. Ezt a rendszer magától csinálja, így lett kitalálva! Én amikor nem netezek Az adathálózatot és az adatkapcsolat a háttérben-t kikapcsolom. Biztos hallottál már az Advanced Task Killer-ről: [link]

Nekem fent van a telefonomon de csak azért mert 1-2 komolyabb hd játék előtt jól jön. De csak ilyenkor mert ha mindig kilövöldözöd a futó alkalmazásokat, a rendszer megint és megint elindítja azokat, ezzel jobban merítve az akkut!


Az is lehet, hogy valamelyik alkalmazásod rakoncátlankodik. Vannak olyan hibásan megírt alkalmazások, játékok amik leszívják az aksit a háttérben hiába nem futtatod őket! Nézd meg a beállítások/alkalmazások/akkumulátorhasználatot, hátha ki tudod szűrni, hogy melyik az. Jól meg kell gondolni, hogy miket teszel fel a telefonra, a Play-en sem minden tökéletes!

2012. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. DE úgy érzem nem értitek a problémát. Azzal nem lenne bajom, ha elindítom az alkalmazást és nem lépek ki és ezért a háttérben fut. De amikor mindent kilövök és 5 perc múlva úgy hogy az asztalon pihent a telefon megint mennek, vagy teljesen kikapcsolom a telefont, bekapcsolom és megint csak hozzá sem nyúlok és reggelre futnak. Én ezzel nem tudok megbarátkozni. Ha leállítom pl az Asphalt 5 játékot, kikapcsolom a telefont és 3 hétig hozzá se nyúlok a játékhoz, akkor miért indul el, net és bármilyen kapcsolat nélkül? Az akku 2 napig bírja, ezt megszoktam, nem az a baj, hogy lemerül, hanem játék előtt leállítok mindent és egy idő után megfagyogat a játék mert már megint fut a fél alkalmazás arzenálom :S
2012. aug. 14. 14:17
 5/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb app, így az Asphalt is passzív állapotban van a ramban, nem fut, csak ott van, hogy ha elindítod, onnan tudd folytatni, ahol abbahagytad a játékot.

A google szolgáltatások meguktól értetődően automatikusan indulnak, vagy egy másik app-pal karöltve, aminek kell egy google alkalmazás pl.

Ha minden app futna a ramban, kb. fél napot bírna a telód, így a 2 nap teljesen jó, sőt, okostelós mezőnyben jónak mondható.

Ezzel nem tudsz mit csinálni, nagyon nem is érdemes, aminek el kell indulnia az el fog.De ez neme jelenti, hogy aktívan futna, de ezt már én is és Soldier L is írta.

Ha nagyon zavar, töröld le a felesleges appjaidat, vagy menü-beállítások-alkalmazások-futó alkalmazások-kiválasztod az adott appot-és kényszerítetten bezárod.Aztán vagy nem indul újra automatikusan, vagy ha muszáj neki, akkor meg igen.

Ez még mindig egy multi tasking os, és nagyon is értjük a "problémádat", ami igazából nem is az, csak valószínűleg egyelőre te nem érted, hogy mi hogy működik.

2012. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Hello!

Nekem is ez a problémám, de a válaszok nem magyarázzák meg, hogy miért futnak az alkalmazásaim néha anélkül, hogy megnyitnám azokat. Nem a háttérben futnak, hanem valósan meg vannak nyitva. Vírus nincs a telefonon, legalábbis már több antivírussal megnéztem a legjobbak közül. Nincs rajta túl sok app és a legtöbb, ami rajta van, ismert és sokak által letöltött, jó visszajelzésekkel.

2014. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

LÉtezik rá program amivel ki lehet kapcsolni a boot idejű indulást, valamint az auto indulást.

Keress rá play-en: autostart

2014. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Utolsó előttit írtam:


Közben megoldódott a problémám.

Egy letöltött flash player okozta. Letöröltem.

Azóta volt kamera problémám is. Azt egy shake nevű app

okozta, amit világításra állítottam be, ha rázom.


...szóval érdemes átnézni az alkalmazásokat.

2014. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok látom hozzáértő választ írogattok nekem is hasonló problémám van remélem valaki tud segíteni.

A probléma:

Le zárom a képernyőt, minta oldja fel, flipp tok a telefonon, zsebre teszem vagy csak ha le rakom valahova mikor újra kézbe veszem a képernyő fel oldva és mikor milyen alkalmazás van elindulva rajta van úgy több is fut.

Erre tudtok valami magyarázatot/megoldást ?

2022. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!