Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia x8-as telefonra szeretn...

Xperia x8-as telefonra szeretnék 2.2 vagy ennél jobb androidot!?

Figyelt kérdés

A hozzászólások nagy része 2011-es, és a gugliban sem találok frissebbet, gondoltam újra felteszem a kérdést, hátha valaki tud lépésről lépésre segíteni úgy hogy vissza tudjam állítani a telefonomat az eredeti állapotába, hogy a garanciát ne veszítsem el rá (3 hónapos teló).

A problémám vele, lassú, könnyen lefagy, és nem tudok a mem.kártyáról, sd kártyára másolni!

Köszönöm a válaszokat ; 25L



2012. aug. 24. 10:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Lépésről lépésre nem fogom leírni, nagyon sokszor megtettem, erre vannak az oldalak.


2.3-as romot érdemes feltenni, azok újabbak. Abból is talán GingerDx-et. A legújabb verziója a v028-as.


Leírom nagyvonalakban mit kell csinálni, hogy jobban átlásd, meg adok linkeket, és abból már megtalálod, hogyan kell.


0. - Teló driverének feltelepítése a sz.gépre, illetve telefonon: beállítások/alkalmazások/ ismeretlen források engedélyezése


1. Telefon root-olása (rendszergazdai jogok) + root explorer vagy más root jogokkal bíró filekezelő telepítése

2. Xrecovery telepítése (régebbi romok telepítésésre szolgál)

3. CWM (Clockworkmod)telepítése (recovery újabb verziója, újabb romok telepítésére)


4. Rom telepítése a rom esetén leírtaknál.



Ezen a fórumon nagyon sok hasznos infó van, olvasgass majd!

[link]


De ami neked most fontos:

[link] (itt van egy példa rootolásra, illetve xrecovery telepítésre, van már újabb lehetőség is, - flashtool, ez egy progi, ami egy gombnyomásra megcsinálja helyetted, bár szerintem az előző verzió sem bonyolultabb)


Itt egy újabb téma, ebben flashtool-la írja, majd CWM telepítését is leírja

[link]


Meg ez lehet még érdekes: ebben vannak romok, meg az első hozzászólásba a hasznos infók összeszedve

[link]


ha root, xrecovery, CWM is kész akkor leszeded pl a gingerdx v025-ös romot, felrakod sd kártyára (amiről érdemes előtt mindent törölni, legalábbis én a sok szemetet törlöm)

nem csomagolod ki, mert zip-ként kell feltenni.

Majd belépsz CWM-be (bekapcsolás után a vissza gombot nyomkodod, de ez is le van írva) és feltelepíted! (install custom zip, majd kiválasztod, telepíted, egykét perc és kész. A végén factory reset-et nyomsz még mielőtt kilépsz CWM-ből, ezek után újraindítod és kész is az új rom)


Ha bármi gond van, van csevegő szoba a linkelt fórumon, illetve a gyári 2.1-es rendszert bármikor visszarakhatod a gyári driverrel, így viheted szervízbe is ha kell majd véletlen... Remélem ért valamit a segítségem! :)

2012. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!