Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Különleges telefonszámok?

Különleges telefonszámok?

Figyelt kérdés

honnan lehetne olyan telefonos praktikákat megtudni mint pl:

- láttam már olyat hogy valaki beütött a hívott száma elé pár plusz karaktert (már nem emlékszem mi volt az) és így a hívásban rejtett maradt a saját száma...

- van egy szám amin keresztül ingyenesen le lehet kérdezni a sim kártya egyenlegét... mi az?

-hol lehet találni olyan táblázatot ahol fel vannak sorolva az országok és azoknak a hívószámai + mobil szolgáltatók számai miről ismerhetők fel + ingyenes számok ...


...és még ehhez hasonló főleg telefon számokkal kapcsolatos érdekességek, hasznos tudnivalók érdekelnének?

nekem sajnos nem sikerült megtalálnom ezeket pedig egy helyen összegyűjtve elég jó lenne...



2012. aug. 24. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:

honnan lehetne olyan telefonos praktikákat megtudni


Google


- láttam már olyat hogy valaki beütött a hívott száma elé pár plusz karaktert (már nem emlékszem mi volt az) és így a hívásban rejtett maradt a saját száma..


Ilyenről nem tudok, de ma már minden telefonban van olyan lehetőség a beállításoknál, hogy elrejtse a számot.


van egy szám amin keresztül ingyenesen le lehet kérdezni a sim kártya egyenlegét... mi az?


T-mobile-nál a dominósoknál ott a *102#.


hol lehet találni olyan táblázatot ahol fel vannak sorolva az országok és azoknak a hívószámai


google, beírod, hogy országok hívószáma

2012. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ahh... megtaláltam :)

ez egy régi körlevél tartalma ami az ezredforduló után keringett a neten:

[link]


kérdésem csak annyi hogy a tartalmából mi igaz?

2012. aug. 24. 15:27
 3/9 anonim válasza:

Hogy rejtett maradjon a számod ezt kell a telefonszámod elé beütni:

#31#0630.......

2012. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Előző vagyok!

Ezek közül a segélyhívás+a sorozatszámos kód tuti jó...a többit ki kell próbálni! =)

sorozatszám

2012. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Az USA-ban pl. 911 a segélyhívószám, nem 112. Így ez a pont bukta.

2. Ez szerintem hülyeség.

3. Ez alapjáraton hülyeség. Ilyen nincs.

4. Ez tényleg működik (ez amolyan szerviz kód). De ez a szám ott van az aksi alatt is, a telefon dobozán is és a beállítások menüben valahol mindig szokott lenni egy telefon névjegye opció ahol szintén megtalálható.

Viszont ez a körítés hülyeség hozzá, hogy a szolgáltatók titkolják ezt a lehetőséget. Ők is szokták szorgalmazni, hogy tiltsák le a kártyát és a telefont is.

2012. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

igen a rejtett hívást már megtaláltam:

*31* és #31#

a két kód valamelyikét a hívott telefonszám elé beírva rejtetté teszi a saját számot...


itt még elég sok dolgot ír a rejtett hívásról csak sajnos angolul van: [link]

2012. aug. 24. 15:41
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]

az országok nagy többségében 112 de igen ahogy írtad van pár kivétel (pl: usa)


a többi szerintem sem igaz (főleg a 2. és a 3.), csak a véleményekre voltam kíváncsi, illetve hátha valamelyik mégis...

nem értek hozzá...

2012. aug. 24. 15:49
 8/9 A kérdező kommentje:

még 1: megosztom, hátha valakinek hasznos:

[link]


egyébként ilyen kódokra (is) lettem volna kíváncsi, de sajnos ez csak egy töredék :(


jó lenne iOS és más mobil oprendszerekre is ilyen "kódgyűjtemény"... ha valakinek van akkor megköszönném.

2012. aug. 24. 22:21
 9/9 A kérdező kommentje:
2012. aug. 24. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!