Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet hivatalosan megfogn...

Hogy lehet hivatalosan megfogni egy mobilszolgáltatót csalás miatt?

Figyelt kérdés
Feltöltős kártyám van, mert a számlással már többször átvertek. Elvileg 43ft a percdíjam minden irányba (az árjegyzékük szerint). Most direkt figyeltem mennyit beszélek: lenulláztam a kártyám, rátöltöttem 1500ft-ot, vissza is jött az értesítő hogy az egyenlegem 1500 ft. Egészen pontosan 12 és fél percet beszéltem. Ezután kaptam sms-t hogy az egyenlegem 600ft alá ment. Csak normál mobil számot hívtam. Ez ha kiszámolom 900/12,5= 72ft. Fogyasztóvédelem kiesett mivel sz*rt sem tesznek az ügyfelek védelme érdekében. Ügyvéd? Mit lehet tenni? Mert ez már régóta gyanús nekem, csak most direkt leteszteltem. Javaslatok? (Azon kívül hogy felejtsem el M(m)agyarországot mit Európa egyik legkorruptabb országát?
2012. aug. 24. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztosan nem csalnak. Szerintem van valamilyen oka ennek, és tudom is, hogy mi nincsen adatcsomagot és a telefonod a háttérben szinkronizáp, úgyhogy te erről nem tudsz, tiltsd le az adatforgalmat.
2012. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Milyen szolgáltató küld olyan sms-t, hogy 600 ft alá csökkent az egyenleg?

2. Milyen telefonod van?

3. Van e egyéb aktív szolgáltatás ami lehúzná az egyenleged, emelt díjas sms, internet (T-mobilenál a netstart egy okostelefonnal...)?

4. Minden megkezdett perc után kell fizetni tehát 13 percnek megfelelő összeget vonnak le.

2012. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Erre én is kiványcsi lennék! Na meg arra is, hogy előfizettem egy 8gb-os internetre és 4gb-nál jár le! Bemegyek a tmobileba és azt mondják, hogy pedig 8gb és, hogy hagyjam a fenébe! Pedig megmértem netcounterrel! Ezt nem tudom, miért van. Mellesleg 6500ft fizetek az internetre!a 4gbos internet 4050ft lenne. Csalók mind!!!
2012. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Arra ciklusidőnként 1000ft-ot szoktam fizetni (ennyi az ára a 2MB-nak.) Ha letelne, vagy a vége felé járok, akkor jelez a telefonom. Tehát az nem lehet.
2012. aug. 24. 18:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Valszeg nem írhatom ki,mert kimoderálják. "Hipernet" - szerintem ebből mindenki kitalálja.
2012. aug. 24. 18:17
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocs 100MB= 999ft. De a lényegen ez nem változtat, mivel a netszolgáltatásra külön "ciklusdíjat" fizetek, tehát ennek szerintem semmi köze ahhoz hogy mennyit beszélek.
2012. aug. 24. 18:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval? Van segítség?
2012. aug. 24. 18:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem védeni akarom a szolgáltatókat mert nekem is vannak kételyeim bizonyos ügyekben de ilyen nyilvánvaló csalást biztos nem követnek el.

Sajnos nem írtad hol és milyen csomagot használsz de én a leírtak alapján a T-mobile/ Domino Nap-ra tippelek.

Itt 43 ft a percdíj hálón belül és 44 Ft hálón kívül.

És 13-14 percet számolhatsz mert minden szolgáltató minden feltöltős csomagja perc alapú és ha csak 1 másodperc-el is túlléped az egész percet számolják.

Igaz csak max. 572-616 Ft lenne a beszélgetés-viszont rászámolhattak kapcsolási díjat ha a hívott fél átirányított volt,lehet valamilyen opciós díj is amiről megfeledkeztél és ha netán egyenleglekérdezést végeztél az is 65Ft/alkalom a T-nél!

2012. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na jó, ha ti is írtatok konkrét neveket, akkor legyen, hátha ezen oldal üzemeltetői is az igazság elkötelezettjei. (Eddig nem csalódtam.) Szóval Telenor. Utána lehet nézni, én már átszámoltam töviről-hegyire, mindent: nincs semmi extra kapcsolási előfizetésem, vagy ilyesmi , sima alap mobilinternetem van. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol annyit tudtak ígérni, hogy az adott időszakra kiküldenek egy részletes híváslistát (amit mivel gép készít nyilván nem fog tévedni az összeadásban, hacsak -és erre fogadni mernék-, nem manipulálják a tartalmát, valamilyen módon). Biztos vagyok benne hogy többszázezer ügyfél esetén ne én lettem volna már eddig is az egyetlen akinek ez feltűnt. Ergo, nyilván kidolgoztak valamiféle ködösítési technikát. Aki rendszeresen olvas fogyasztóvédelmi fórumokat az tudja miről beszélek. Csak ettől nincs megoldva a probléma - nyilván a telefonom nem romolhatott el annyira hogy minden működjön rajta, csak épp az eltelt másodperceket ne tudja helyesen számolni.
2012. aug. 24. 18:42
 10/10 A kérdező kommentje:
Jah, és ők mondták hogy bruttó 45,5ft a percdíjam a honatyáink rendelkezését követően. (Az 50 fillér hogy jön ki azt nem értem, de az akkor sem 72 ft-nak felel meg percenként.)
2012. aug. 24. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!