Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » ROM csere Galaxy S2-n. Érdemes?

ROM csere Galaxy S2-n. Érdemes?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri lecserélni a gyári ROM-ot? Láttam youtube-on hogy van egy CM10 nevű rom.

Nem nagyon kockázatos? Nem igen találtam ilyen oldalakat. Tudtok segíteni ebben? Hogyan lehetséges aztán visszaálítani az eredeti gyári ROM-ot?



2012. aug. 26. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kockázatos, mert elrontani a telefonod nem tudod (legalábbis ha követed a leírást semmiképp, ha elrontod az sem végleges, nagyon bénának kell lenni, hogy tönkretedd), ha nem tetszik pár perc alatt rakhatsz rá újat vagy az eredetit is visszarakhatod.

Gyári Samsung ROM szerintem az egyik leghasználhatatlanabb szar ami létezik, szóval mindenképp lecserélném.

Kísérletezgess, hogy mi az, ami tetszik, stabil és rendesen működik, ne legyen az, hogy a legelső ROM-ra felraksz minden programot, mert lehet másnapra rájössz, hogy nem olyan jó, és aztán kezdheted megint előröl a telepítéseket.

2012. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha főzött romot akarok feltenni, akkor rootolni kell a telefont?Melyik programmal lehetséges ez? És melyikkel tudom cserélgetni a romokat? odinnal?
2012. aug. 26. 14:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, root szükséges, ROM-okat cserélni CWM-em lehet, ROM Manager néven van fent Play-en, de úgy is találsz tutorialt ahol ezeket leírják.

XDA fórumon nézegess, ott mindent leírnak, root-ol kezdve telepítésig tényleg mindent.

2012. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 fairi1 ***** válasza:

egyértelmű hogy érdemes!


Odin 1.85 felteszel egy rootkernelt, azokat megtalálod az xda-n

ha megvan utána rootolt elszel és lesz revoceryd normális

innentől aranyélet, letöltöd a romokat és könnyedén teheted fel és válthatsz!


[link]

inkább itt kérdezz ez a magyar nem hivatalos fóruma az s2-nek

2012. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ne várjam meg inkább a hivatalos jelly bean frissítést?
2012. aug. 26. 16:18
 6/11 fairi1 ***** válasza:

ha türelmes vagy igen, október körül jön..

CM10 elég béta még, vagyis JB-re elég korai frissíteni

2012. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség várni, plusz sok a gyárinál jobb ROM van.
2012. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nekem XWLPE kernel verzióm van. Ilyen rootkernelt az xda fórumokon nem találtam. Segítenétek? Köszönöm!
2012. aug. 28. 01:14
 9/11 fairi1 ***** válasza:

CF-Root-SGS2_XW_OXX_LPE-v5.5-CWM5.zip

én találtam a listán, XW-LPE

[link]

2012. aug. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És, ha vissza szeretném állítani, akkor töltsem le az eredeti kernelt a Sammobile-ról?
2012. aug. 30. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!