Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb? Kapacitív vagy...

Melyik a jobb? Kapacitív vagy rezisztív érintőkijelző?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:

A kapacitív.

A rezisztív az nem érzékel normálisan.

2012. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kapacitív fejlettebb, de azért az igazsághoz tartozik, hogy a rezisztívnek is vannak előnyei. Például a tízcentis műkörmös cicababák is tudják használni, valamint precízebben lehet célozni vele, pláne stylussal. Viszont alkalmatlan multitouchra, szeret hamar tönkremenni és eléggé oda kell koppintani, hogy biztosan érzékeljen.

Manapság már nem sok készülékben van rezisztív kijelző (pl NokiaC5-03). Érdemes ezt a technológiát kerülni.

2012. aug. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik se jobb mint a másik. Két különböző technológia.

Sok leírást találsz róluk a neten. Röviden összefolgalom az én véleményem róla:


A kapacitívnál van egy fémháló a kijelző alatt és a kezed elektromos töltését érzékeli (pontosabban megbolygatod az elektromos mezőt a kezeddel. Ezért is csak aktív style vagy az ujjad az amivel kezelni tudod, kézírás felismerésre pedig a legtöbb teljesen alkalmatlan)


Van még optikai ahol a fény útját állod el , hasonló módon. Csak ez vagy piszok drága vagy pontatlan.


Ezek felett húzogatod az ujjad.


A rezisztívet be kell kicsit nyomni. Előnye, hogy bármivel kezelheted, és alkalmas arra, hogy az írott szöveget felismerje. Itt két lap van amit egymáshoz nyomsz. A fényáteresztő képessége 70-75% ami az egyik legnagyobb hátránya a mai kijelzők versenyében, de bizonyos eszközökön, ahol nem számít, a kézírás felismerés miatt még mindig hasznosabb mint a kapacitív társa.


Se nem jobb se nem rosszabb. Máshová kell.

Várhatóan hamarosan lesz valami más megoldás mert a legutóbbi hírek szerint egy ritka anyag az indium kell a képernyőbe, ami fogytán van. Igaz még 8-10 évük van rá hogy leváltsák, de mi még jó eséllyel szembesülhetünk az új megoldással :)

2012. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, az írott szöveg felismerése az nem a kijelzőtől függ, ez teljesen szoftveres dolog. Bár abban egyet értek, hogy mivel rezisztíven pontérzékelést is lehet produkálni lényegesen kényelmesebb az írás. De ezt akár kapacitív kjelzővel és speciális stylussal is el lehet érni, lásd Galaxy Note, Lenovo Thinkpad Tablet, HTC Flyer. Ezeknek a kijelzőjénél már akár értelme is van használni a kézírást, mobiltelefonnál szerintem mindenhogy kínszenvedés.
2012. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen. Ezért is írtam úgy, hogy a "legtöbb teljesen alkalmatlan". Vannak rá jó lépések, de nem az igazi még.

Valamiféle hibrid megoldás lenne talán a legjobb ebből a szempontból. :) egy sketchelésre alkalmas tábla amit kényelmesen a kezedbe vehetsz mint egy 7-es vagy egy 10-es tabletet lenne nekem az ideális :). Sajnos ettől még igen-igen messze vannak a jelenlegi próbálkozások.

2012. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat!!
2012. aug. 27. 13:32
 7/7 Francia88 válasza:
Nekem pl. rezisztív kijelzőjű telefonom van. (Samsung) Múltkor leejtettem 5 méterről széthullott, összeraktam és működött tovább minden gond nélkül. Ezt viszont nem valószínű hogy egy rezisztív kibírta volna.
2015. márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!