Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit gondoltok az ipari patent...

Mit gondoltok az ipari patent trollkodásról?

Figyelt kérdés

Direkt nem írok neveket. Mindenki sejti, melyik cégek azok, akik bátran jogi harcba szállnak nevetséges és egyértelmű szabadalmakon.


De kíváncsi vagyok vajon van e olyan aki úgy látja, hogy ez így tisztességes. A napokban egyre több hír van ezekről a "szabadalomsértési" perekről.


Ti hogy látjátok? Jó lenne ha eltűnnének az ilyen esetek? Vagy ez az utolsó védőbástyája az innovációknak?



#jog #csalás #igazság #szabadalom #patent troll #ipari perek #szabadalomsértés
2012. szept. 5. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

> Jó lenne ha eltűnnének az ilyen esetek?

Szerintem előbb-utóbb el fognak tűnni, vagy legalábbis jelentősen csökkenni fog az ilyen baromkodások száma.

Ha a samsung sikerrel vágja el az apple-t olyan technológia használatától, ami néhány év múlva valószínüleg iparági szabvánnyá válik (LTE), az igencsak kellemetlen lehet. Figyeld meg, a végén az apple lesz a legnagyobb lobbis, hogy megszüntessék az ilyen jellegű szabadalmakat, és végre haladhat a világ soha nem látott ütemben előre...

2012. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
El kellene törölni azt, hogy bármit le lehessen védetni, és nem lenne ilyen.. Az a baj, hogy a nagyon alap dolgokat is levédik..
2012. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom hogy ezzel nem használnak senkinek.


Különösen nem szeretem azt a fajta magatartást amit egy bizonyos vállalat tanúsít. Vagyis hogy egyedüli monopol helyzetben hajlandó magát csak elfogadni. Nem tűr konkurenciát és nem kíván versenyezni.

2012. szept. 5. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!