Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érintőképernyős telefont...

Érintőképernyős telefont honnan tudom hogy ujbeggyel vagy körömmel nyomkodós?

Figyelt kérdés

Nokia 5800-ám van,ehhez ugye volt "toll",azzal nyomkodtam,most körömmel már.

Ha új telefont akarok venni,honnan tudom hogy olyan mint ez,és körmömet érzékeli vagy az ujjbegyemmel simogatom?

Mert az ujjal simogatósat nem akarok.


2012. szept. 7. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kapacitív kijelzőt keress.
2012. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Mi baj az ujjal simogatossal? Nem kell simogatni csak hozzaerni
2012. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kapacitív a tapogatós (ezen belül multitouch, ami pl. a több ujjas nagyítást támogatja), rezisztív a nyomkodós. Ez általában fel van tüntetve a specifikációban. Az újabbak általában kapacitívek, kivéve az ilyen Samsung Champ-eket.
2012. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 reptoid ***** válasza:
70%

A rezisztív kijelzős az, amit tudsz a körmöddel is nyomkodni szó szerint (vagy ceruzával, tollal, akármivel).


A kapacitívosokat szinte biztosan nem tudod körömmel vezérelni, alig van pár, amelyik olyan érzékeny, hogy a tőle 1 centire lévő ujjadat is érzékelje (na meg ezáltal nem is a körmödnél, hanem kicsi mellette az ujjad alatt érzékelne).


Úgyhogy neked az első kell, de ezeknek fakóbb szokott lenni a képük.

2012. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Onnan hogy utánanézel a neten, valamint mielőtt megveszed gondolom ki is próbálod először.
2012. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hosszú saját körmeimmel már hozzászoktam hogy azzal nyomkodom, az ujbeggyel nyomkodósak nem tetszenek,páromé ilyen,normálisan egy sms-t se tudok bepötyögni vele.

És igen,kipróbálom vásárlás előtt,de ezért rengeteg telefon van,had ne szeressek bel olyanba aminek mégse fog tetszeni a kijelzője.


Értelmes válaszokat köszönöm

2012. szept. 7. 15:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz hogy kellene neked , az a rezisztív kijelző , és már csak a legalja telefonokban van ilyen !

Én ezt találtam aki rezisztív kijelzős és jó lenne neked !


[link]

2012. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez gagyibb mint a mostanim,gps,wifi legyen benne,és 2megapixellel se tudok mit kezdeni.

Azért ami most van nokiám,3,2megapixel,wifi,gps...

2012. szept. 10. 08:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig rezisztív kijelzővel jobbat nem találsz.
2012. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!