Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akkor most káros a moviltelefo...

Akkor most káros a moviltelefon vagy nem?

Figyelt kérdés

(bocsi a hibákért, hosszú ü- t és ö-t nen tudok írni!) Még mielött elterjedt volna a mobiltelefon, én folyton azt hallottam hogy mennyire káros sugárzást bocsájt ki, daganatot okoz, stb...

Azóta rengeteget fejlödött a vezeték nélküli információ továbbítás, és valószínüleg ez sokkal intenzívebb sugárzással jár(pl. 3 és 4G internetkapcsolat, WiFi).

Ezek már nem károsak? Szerintetek is erösebb sugárzással jár ez a gyorsabb adatforgalom ?

Egy példa: órákat szoktam ülni egy mobillal a kezemben, és filmet nézek, játszok, videókat nézek, böngészek, stb... WiFi-n keresztül. Gondolom hogy nem csak én vagyok így ezzel, kíváncsi lennék a véleményekre.



2012. szept. 10. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést évek alatt,tudósok százai sem tudták egyértelműen megválaszolni,

gondolod,hogy itt majd most ,valaki megmondja neked frankón ?

2012. szept. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt hittem hogy azóta már van valami elfogadott tény erről a dologról, bocsi :)
2012. szept. 10. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Valamennyire biztos, hogy káros. Majd később jönnek rá erre is, mint az azbesztre stb. Ha sokáig telefonálsz, felmelegíti a füled környékén lévő szöveteket, szerintem ez se tesz jót.


A telefonok sugárzását kategorizálják, minden típusú telefon csak akkor kerülhet forgalomba, ha SAR értéke kisebb, mint 2W/kg 10 gramm élő szövetre.(EU-ban)


Tehát valaki kitalálta, hogy az alatt nem káros, afelett pedig igen. No comment...

2012. szept. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!