Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 4, vagy Samsung Galaxy S2?

IPhone 4, vagy Samsung Galaxy S2?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket válasszam?
2012. szept. 12. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Egyik sem éri meg. Ugyanannyiért kapsz Xperia S-t.
2012. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem egy súlycsoport!

S2!

2012. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Pár hét vagy még annyi sem és lemegy az i4 ára. Arra még lesz támogatás egy évig legalább. Az S2-re már nem.

Nekem volt S2-m, de nem jött be a megszokott iOS minőségtől messze elmaradt a droid. NEKEM inkább az i4.


De ez megint attól függ, hogy neked miért és melyik kellene?


A droidfanok, vagy az applehaterek úgyis az S2-t mondják,

az applefanok vagy a droidhaterek megy úgyis az i4-et.

2012. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Kifelejtettél engem, droidfan és Samsung-hater. :D
2012. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi..:D egy ideig az Xperia S-t akartam, de a Galaxy S2 jobban tetszik valamiért. Sajnos már k*rvára unom az iOS kötöttségeit, de már hozzászoktam. Az Androidban meg azt csinálsz, amit akarsz..:D a telefonváltás oka, az hogy a 3GS-emnek már nincs hátra egy hónapja és inkább előbb váltok, mint rohangálok teló nélkül.. Ezen gondolkoztam én is, hogy várni kéne a magyar launchig, de addigra már kacsázni fogok ezzel.. Holnap bemegyek és eldöntöm, mostmár csak a kedvezőbb fizetési konstrukció fog nyerni, mivel nem tudok dönteni.:/
2012. szept. 12. 23:23
 6/13 fairi1 ***** válasza:

csak azt érteném miért éri meg az xperia s?

magasabb pixelszám(ellenben közönséges átlag TFT kijelző minden hátránya) és nagyobb Mp számú kamera(mintha annyit osztana, persze kisebb látószög negatívként) semmibe se jobb az xperia s.

kezdek rájönni onnan lehet tudni hogy egy teló nagyon jó, ha sok hater gyűlik köré...

1 éve S2 kitűnt az androidos telók közül, de még mindig bőven megállja a helyét az erős kétmagos cortex-a9 procinek és a négymagos mali-400 köszönhetően, persze 1 GB RAM az alap, felső kategóriás teló!


s2-vel az iphone 4S érdemes párba állítani, azért a 4-es nem mai modell.

2012. szept. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hiába jó az S2 hardveresen, ha szar a gyári rom és alacsony felbontású a kijelző (rendes leszek, az amoled hátrányaitól most eltekintek). A szintetikus tesztekben elért eredményeken kívül semmit nem tud felmutatni. Nem mondom, hogy rossz telefon, jelen pillanatban 85-90 ezret megér újonnan. De 108-at nem.

Az Xperia S pedig már 120-ért is jó vétel volt, főleg most 112-ért. Sokkal jobb minden téren.

(Az árak Dominoval értendők, nálam az a referencia.)

2012. szept. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 fairi1 ***** válasza:

Szar a gyári?? Az is bőven túlzás, pontosan melyik?Kipróbáltad az összeset? Én szinte kezdettől fogva használom(megjelenés után 2 hónappal vettem) az s2-öt sok gyári rom,főzött rom járt már nálam, pár kezdeti ICS rommal volt baj, de kicsit fel van fújva... Tw 4.0 elég korrekt és használható, persze lehet cserélni könnyedén. Főzött romok száma, mint csillag az égen.

Amoled igazi feketét tud, mellette az xperia szó szerint szürke. Picit túlszaturált, de nem a világ vége.

WVGA bőven jó még 4,3 colra főleg hogy rgb mátrixos.

napfényben is látható bőven....


xperia s annyit tud hogy HD felbontás, de kijelzőtechnika a középkategóriába illik, vmi olcsó VA lehet.


ha ember 100k körül költ minimum IPS, SLCD vagy AMOLED kijelző, ne egy pixelhizlalt középkategoriás kijelzőt fizettessenek meg.

Még kínai noname telókban is sokszor IPS-t tesznek 250-300 dolláros árkategóriánál..

megkapod 120k-ért ezt, sony azért tud, kíváncsi vok mennyi kelt el belőle...

ne is említsünk hogy snapdragon S3 van benne, nem rossz proci, de pont 1 éve volt felsőkategóriás.

2012. szept. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Ezt aláírom, a kínai telefonok etalonnak számítanak (számíthatnának), de sajnos csak töredékük kerül ki az európai piacra.


A technológia viszont nem minden, a ZTE Blade például fillérekért kínált olyan kijelzőt, ami még ma is felsőkategóriába illik (persze csak a jól sikerült darabok, elég nagy volt a szórás), hiába volt papíron csak 256k színű.


Az S3-mal igazad van, az első pillanattól kezdve nem volt szimpatikus, mert csak A8-as magok vannak benne (magamnak ma sem vennék azzal szerelt telefont). Viszont olyan telefonokat építettek köré, amik túlszárnyalták a konkurenciát az alapvető hátrány ellenére, akár a Sensationről, akár az Xperia S-ről beszélünk. Mikor új volt a Sensation, teszteltem az S2 mellett, és én jobbnak találtam, a kijelzőbeli fölénytől eltekinve is.


A Samsungtól szép lépés volt az S2, sosem preferáltam a márkát, de abban láttam jövőt. Sajnos mégis más utat választottak hosszabb távon, így gyakorlatilag örökre elásta magát előttem a Samsung (alsókategóriás szemetek, túlárazás, pentile matrix).

2012. szept. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 fairi1 ***** válasza:

Nem szárnyalja túl, csak teljesíti az elvártat, már megjelent az S4, csak gyártási probléma van, plusz az S3-ból ki kell sajtolni minden pénzt. samsung maga fejleszt

procit, így saját ritmusát követheti csúcskészülékei esetén.Videótesztek alapján még nem láttam olyat hogy túlszárnyalja, böngészés ami erőforrás igényes mindig szépen teljesí az samsung S2. tavaly egyértelműen verte a konkurenciát.

http://www.youtube.com/watch?v=acVZnzIyEfI

ilyen videót találtam amivel s2 vs xperia s van..

2012. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!