Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia 5800-ára milyen romot...

Nokia 5800-ára milyen romot érdemes tenni és hogyan tegyem rá?

Figyelt kérdés
Hozzáértők segítségét kérném !

2012. szept. 22. 08:20
 1/2 anonim ***** válasza:

mielött nekikezdenél, mentsd le navifirm-el (google kereséssel letudod tölteni) a telód jelenlegi szoftverét, hogy biztonsági mentésként meglegyen. ezt a jelenlegi product kódoddal tudod kikeresni. az akksi alatti matricán van, de ha ez nem elég, akkor phoenix nevü progival is ki tudod keresni. (nekem a russian blue hun van meg.)

én most keresgettem romokat, olyat muszáj fölraknod ami a szoftververziódnak megfelelő, soha nem lehet v60-as szoftverre rakni v52-eset, mert nem fog bekapcsolni a telefon. tehát ha van egy és azvan odairva, hogy az n97 v30-as szoftverén alapul és kompatibilis az 5800 v60as szoftverével és neked v60as van, akkor fölrakhatod.

telepítés elött le kell formázni a memkártyát és hard resetelni kell p. *#7370# kóddal.

ezután föl kell telepitened a jaf nevü programot és beállítani a kompatibilitási módot xp-re.

elinditod a programot, rámész a go-ra, ekkor kiir egy hibaüzenetet, okézd le, majd egy második ablak nyílik meg. az elsö ablakot lerakhatod a tálcára.

a 2. ablakban rámész a bb5 fülre, és bepipálod a manual flash, dead usb, normal modot, crt-308-at és jelöld be a factory settingset is. (ha külön nem figyelmeztetnek egy rom install leirásában hogy ne pipáld ki a factory settings-et)

ezután ki kell választanod a telepítendő fájlokat:

mcu: a core.c00 kiterjesztésü fájl

ppm: rofs2.Vxx fájl

cnt: rofs3.fpsx

ape variant: uda.fpsx

ha nem találod a kiválasztó ablakban a fájlt, akkor ird be a fájlnévhez a fájl kezdőbetüjét és kiadja a találatokat, ebböl válaszd ki a megfelelöt. pl. a core.c00-t, mert azt nem szokta látni.

ezek után rakd kikapcsolt állapotban usb-re a telót és nyomd meg a flash-t. a 2 figy. üzeneteknél nyomj igen-t és ha a jaf program alján kiirja a szövegeknél hogy start the phone now!!!, akkor RÖVIDEN nyomd meg a bekapcs gombot. ha kiirja hogy phone found akkor várd meg amig végig megy a zöld csik és kiirja hogy done. ha phone not found van, akkor ismételd meg a flash gombtól. (lehet nem nyomtad meg elég gyorsan a bekapcsot)

ha kiirja a done-t és bekapcsol a teló, akkor használhatod is, ha nem kapcsol be, akkor vedd ki az aksit és rakd vissza.

látatlanban bonyolultnak tünik, de amikor megcsináltam, már könnyen megy.

én eddig smartphonepro.hu-ról raktam fel a c6 basic modot és egy külföldi modot is kipróbáltammost, a neve skyfire redefined. v60-as a telóm.

2012. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
fuuuuu hát ez így tényleg sok de majd nekiesek :D köszi a választ
2012. szept. 22. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!