Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért rossz az Alcatel márka?

Miért rossz az Alcatel márka?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Alcatel OT-991-et, de azt mondják hogy bisztos ratyi mivel Alcatel! Azt is mondják hogy szaggat, de néztem csomó videót róle youttube-n és sehol sem szaggat... Ti mit gondoltok?
2012. szept. 22. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem rossz az alcatel, csak azoknak az akik a samsungot "ismerik".


De ettől a telótól van sokkal jobb is, pl. baromi csúnya a kijelzője. Ekkora kijelzőre nem 320*480-as felbontás való.

Armv6-os a procija, nem lesz rá android 4 stb.


Ha alcatelt akarsz akkor ot-995.

2012. szept. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alcatelt is csak a 995-től.

Nem rossz márka, de ezt nem ismerik sokan, és az Alcatel nemrég lett Androidos téren.

2012. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alex67 ***** válasza:

Az OT-991 egy alapmodell, pontosabban az OT-995 olcsóbb alternatívája.

Egyáltalán nem rossz telefon. Vannak hibái, de korántsem akkorák, amiket az ára ne bírna el.

Néhány divatmárka (Samu, LG, stb) sokkal drágábban produkál hasonló hibákat.

Valószínű olyanok adtak neked tanácsot akiknek soha nem volt ilyen telefonjuk, csak mivel nem "presztízsmárka" így biztos rossz is. Ne hallgass rájuk!

Az árához képest jó kis telefon, de menj be valamelyik szaküzletbe, vagy a szolgáltatóhoz, és nyomogasd, teszteld, és győződj meg róla saját magad.


Ellenben az OT-995 tényleg jobb vétel!


Az előző hozzászóláshoz szeretnék némi korrekciót hozzáfűzni.


Az OT-991 egy 800MHz-en futó MT6573 típusú processzorral van szerelve aminek az utasításkészlete az ARMv6 chip nem pedig a processzor típusa.


Egyébként Október tájékán érkeznek az utódok. Az OT-991 helyett érkezik az OT-993D, az OT-995 helyett pedig az OT-997D veszi át a stafétát.

A "D" betű a Dual Sim jelölésére szolgál, tehát egyszerre két Sim kártyát képes kezelni. Utóbbi készülék már 1GHz-es DualCore processzorral, 1Gb rendszermemóriával van szerelve, kijelzője 4,3"-os TFT-LCD 480x800 felbontással.

2012. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem is a processzor tipusára írtam az arm6-ot...


De tény, hogy ennyiért vagy olcsóbban is kapni telókat armv7 (a te kedvedért) utasításkészletű procival.

Igaz nem 4-es kijelzővel, hanem pl. 3.2-3.5 környékén és az ahhoz megfelelő felbontással.


Xperia tipo pl. 2k-val több és alapból android 4-el adták ki, ot-991-re meg egyáltalán nem lesz.


Szvsz felejtős ez a teló, ha nagy kijelző kell akkor ott az ot-995, t-mobil webshopból kemény 10k-val drágább 44990 ft, míg a 991-es 35k.

2012. szept. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex67 ***** válasza:

Én nem vitatom/vitattam, hogy nincs jobb ajánlat az árkategóriában.

Az általad ajánlott készülék biztos, hogy előnyösebb, mint az Alcatel kisgépe.


Viszont a téma az OT-991 típusra van kihegyezve. Ennek tükrében viszont ár/érték arányban abszolút vállalható a készülék.

(Nyilván nem a legjobb, de vállalható)


Mint ahogy írtam is, az OT-995 vásárlását javasolnám, ami a T-Mobile kínálatában jelenleg 36.954Ft két év hűség esetén.

[link]


Amennyiben csomagban veszi valaki még olcsóbb.


Az OT-991 jelenleg ugyanitt 30.690Ft két év hűségre, és szintén olcsóbb ha csomagban veszi valaki.


A processzorra való helyesbítést nem rosszindulatból, vagy okoskodásból, hanem a pontosítás kedvéjért írtam.

Nem volt mögötte rossz szándék!

2012. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!