Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha veszek használtan egy...

Ha veszek használtan egy iPhone készüléket, akkor honnan tudom, hogy X hónap Z nap után nem tiltja le az, akitől vettem?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy telefont használtan. Hallottam, hogy letudják tiltani a készüléket ha pl. nem fizeted a számlát stb.


Viszont ha vásárolok mástól, és annak már lejárt a hűsége, vagy épp kártyafüggetlen a telefonja, akkor is letilthatja?


Magánszemélytől vásárolt telefonnál érdemes kötni valami "szerződést"? Vagy kérjem inkább el a telefon papírjait (mondjuk azon az ő neve van, remélhetőleg)?


Egyelőre ennyi jutott eszembe, hogy mégis ha használtan veszek telefont, mi bajom lehet, ha nem figyelek oda.


Köszi


2012. szept. 28. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Adás-vételit irjatok,mert ez valamelyest megvéd.Vannak a neten sablon szerződések.


DÁS-VÉTELI SZERZŐDÉS MAGÁNSZEMÉLYEKNEK


AMELY LÉTREJÖTT EGYRÉSZT: …………………………………………………………….


………………………………………………………... szám alatti lakos (továbbiakban eladó)


születési hely: …………………………… anyja neve: ………………….………….


szem ig. száma: ………………………………….,


MÁSRÉSZT: ……………………………………….…………………………..……………….


………………………………………………………… szám alatti lakos (továbbiakban vevő)


születési hely: …………………………… anyja neve: …….……………………….


szem ig. száma: ………………………………….,


között az alulírott helyen és időben az alábbi feltételekkel:


Az eladó eladja a tulajdonában lévő ……………..………………………..……… típusú,

………………………………….. IMEI számú mobiltelefonját.


A kölcsönösen kialkudott …………….. Ft, azaz ….……………………………………….

………………………………………………………….. forint vételárat a vevő a szerződés aláírásának megtörténtekor készpénzben és egy összegben kifizeti az eladónak.


Az eladó a vevőt a mobiltelefon műszaki állapotáról, (esetleges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette.

Az eladó kijelenti, hogy a mobiltelefon per-, és tehermentes, valamint annak tulajdonjogával szabadon rendelkezik. Továbbá kijelenti, hogy a mobiltelefon jövőben előforduló hibáiért szavatosságot NEM VÁLLAL.

Készülék hibái:



………………………………...…………, 2010…... év ……………….…………. hó ….. nap


………………………………… …………………………………


eladó vevő


Előttünk, mint tanúk előtt:


1. tanú: ………….………………………. 2. tanú: ..….…………………………….


cím: .…………….………………………. cím: ……….…………………………….


szem. ig. szám.: ….…………………….. szem. ig. szám: …..…………………….

2012. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A szerződés annyit ér, amennyit betartanak belőle"

Nem az tiltja le, akitől veszed, hanem ha ő nem fizeti a telefon részletét akkor a szolgáltató fogja tiltani.

Nem tudom állítanak-e ki olyan igazolást, hogy a telefon teljes egészében ki lett fizetve?!

2012. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából még az érdekelne, hogy pl. megveszem, kivan fizetve, csak gondol egyet, és kitalálja, hogy elloptam (tudom kicsit gyerekes, de mindenre gondolok). Szóval elmegy panaszkodni "anyunak" vagy "apunak" (rendőrök vagy szolgáltató) és ők letiltattják, esetleg még meg is találnak.
2012. szept. 28. 13:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor tudod lobogtatni a szerződést.
2012. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És azt honnan tudom ellenőrizni, hogy a telefon valójában az övé volt? esetleg ő is használtan vette csak továbbadja? Szóval ilyen ördögi körökről beszélek, amiből én jövök ki szarul :D
2012. szept. 28. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor a pénzt annak ellenére hamisítják, hogy 20-on nem tom hány biztonsági valami van benne, akkor egy egyszerű adásvételi szerződés hamisítása szerinted mennyi idő? Ha gyanúsan olcsó a készülék, akkor ne vedd meg. Ha tutira akarsz menni akkor meg a szaküzlet és akkor nyugodtan alszol.
2012. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igen... szaküzlet.


ott viszont sokkal sokkal drágább..

Én esetemben egy fehér! i4-est vennék, 8 vagy 16gb-ost. Ez szaküzletben, 100,000, 120,000 is lehet. Holott igazából 70-80 körül lehetne már venni.


Egyébként én is szaküzletpárti vagyok, csak amit keresek azt eddig sehol se találtam, a lényeg sajna azon van, hogy fehér színű legyen :D

2012. szept. 28. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!